• Udany start w Lidze Mistrzów BRD w Dolicach

     • W dniach 24-25 listopada 2023 roku na obiektach Szkoły Podstawowej w Dolicach w województwie zachodniopomorskim odbyła się XV Edycja OGÓLNOPOLSKIEJ LIGI MISTRZÓW BRD.

      W zawodach w grupie młodszej doskonale wypadli uczniowie „Trójki” zajmując drużynowo I miejsce. W grupie starszej zajęliśmy VIII miejsce.

      W zawodach wystąpiły zespoły z 8 województw (w kat. młodszej 10, w kat. starszej 12). Na klasyfikację końcową składały się wyniki z dwóch turniejów, z piątkowego i sobotniego. Młodsza drużyna zajęła w obu dniach I miejsce, starsza drużyna w piątek plasowała się na VI miejscu a w sobotę na VIII. Kolejne turnieje odbędą się w styczniu w Kędzierzynie- Koźlu w woj. Opolskim i w lutym w Czarnej w woj. Podkarpackim.

      Naszą „Trójkę” reprezentowali w kat. młodszej: Alicja Witkowska Maria Smolińska Przemysław Węgierski Aleksander Fydrychw kat. starszej: Dawid Korpal Julian Polinkiewicz Piotr Fydrych

      Alicja Witkowska w klasyfikacji generalnej zajęła III miejsce oraz wygrała dodatkowy konkurs – na pokonanie przeszkody dnia. Piotr Fydrych w dodatkowym konkursie – przeszkoda dnia zajął II miejsce.

      Dla uczestników i opiekunów zostały wręczone nagrody, statuetki i medale.

      W trakcie zawodów, które były wzorowo przeprowadzone panowała życzliwa i przyjazna atmosfera. To była wspaniała przygoda i dobrze spędzony czas!

      Trener drużyn BRD: Jacek Gnidziński.

     • Andrzejkowy kiermasz ciast dla Andrzeja

     • Miło jest nam podzielić się z Wami informacją, że Andrzej, na którego rehabilitację z zaangażowaniem zbieraliśmy i ciągle zbieramy pieniążki, nie tylko wygrał walkę o życie, ale z każdym dniem stawia - dosłownie i w przenośni - kolejne i już coraz większe kroki na drodze powrotu do zdrowia.

      Wkrótce Andrzejki, więc nasza szkoła przygotowuje dla Pana andrzejkowy prezent- w przyszłą środę - 29 listopada -odbędzie się w naszej szkole ANDRZEJKOWY KIERMASZ CIAST DLA... Andrzeja- razem będziemy chcieli pomóc mu postawić kolejny krok ku zdrowiu.

      Pozdrawiamy Panie Andrzeju a chętnych, by pomóc, zapraszamy w środę na kiermasz ciast...

      Pomożesz ANDRZEJOWI - licytacje charytatywne

     • Podsumowanie kasztanobrania

     • Pamiętacie zapewne, że 2 październikowe tygodnie stały w naszej TRÓJCE pod znakiem KASZTANOBRANIA.

      Naszym celem było zebranie 2,5 tony kasztanów - podjęliśmy to wyzwanie razem ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Michała Kajki w Nidzicy oraz Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Rogożu i RAZEM DALIŚMY RADĘ .

      Udało się to dzięki zaangażowaniu uczniów, przedszkolaków i rodziców nidzickiej Dwójki, szkoły w Rogożu oraz naszej TRÓJKI. Dziękujemy mamom, tatusiom, babciom, dziadziusiom za wspólny kasztanowe spacery i zaangażowanie się w akcję. Zebrane kasztany zostały już przekazane odbiorcy, a otrzymane środki zasiliły konto pomocowe Antosia, przedszkolaka SP nr 2.

      Razem przekazaliśmy chłopcu 1.600 zł i te pieniążki pomogą mu wracać do zdrowia. DUŻO, DUŻO ZDRÓWKA, Antosiu.

      W TRÓJCE akcję koordynowali:

      Asia Sątowska oraz Jacek Maculewicz.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • 24 listopada nasze przedszkolaki gościły w sali rycerskiej nidzickiego zamku, a to z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

      Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy zorganizowała gminny konkurs ph. "MIŚ ASTRONOM". Niezmiernie cieszymy się z sukcesu naszych wychowanków, którzy zostali laureatami konkursu w kat. oddziałów zerowych. Oto oni:

      I MIEJSCE - ANTONI KOCH GR. 0B

      III MIEJSCE - LILIANA MAŹNIO GR. 0A

      Po wręczeniu nagród maluchy wysłuchały bajki czytanej przez Burmistrza Nidzicy oraz Panią Dyrektor CUW.

      Kolejną świetną dla naszych dzieci atrakcją był czynny udział naszych chłopców w "walce na miecze", która była elementem przedstawienia teatralnego, przygotowanego przez Teatr La Lola pt. "Podróż dookoła Słońca". Pojedynek rozegrał się między Polską, a Krzyżakami - oczywiście zwyciężyła Polska .

      Dziękujemy za pełen wrażeń dzień spędzony w towarzystwie pluszowych misiów oraz za doskonałą lekcję o życiu polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

      Aleksandra Dembowska, Joanna Sątowska, Joanna Tyberska.

     • Uroczystość obchodów 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego

     • W środę, 22 listopada 2023, w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie miała miejsce uroczystość obchodów 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Uczczono to Galą Sportu Szkolnego, podczas której wyróżniającym się w Związku działaczom wręczono odznaczenia.

      Jest nam niezmiernie miło, bo w gronie odznaczonych znalazło się dwóch nauczycieli TRÓJKI Nidzica: Pan Jacek Gnidziński oraz Pan Kazimierz Wrotek.

      Pan Jacek Gnidziński- nasz wicedyrektor - to pasjonat sportu, zwłaszcza lekkoatletyki i wieloletni propagator sportu rowerowego w szkole, gminie, powiecie i województwie. Jest on również organizatorem wielu imprez rowerowych szczebla centralnego z Mistrzostwami Polski włącznie.

      Pan Kazimierz Wrotek, na co dzień nauczyciel w-f, to również Członek Zarządu Wojewódzkiego W-M SZS, od 40 lat działacz na rzecz sportu szkolnego, organizator wielu zawodów i turniejów sportowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

      Panu Jackowi i Kazikowi składamy NAJSZCZERSZE GRATULACJE , zaś Państwa z satysfakcją informujemy, że mamy tym samym swój udział w sukcesie Gminy Nidzica, która dzięki ciężkiej pracy wielu nauczycieli wychowania fizycznego naszej gminy może od wczoraj cieszyć się DRUGIM MIEJSCEM W WOJEWÓDZTWIE w kategorii gmin miejskich.

      Ze sportowym pozdrowieniem:

      Jacek Gnidziński oraz Kazimierz Wrotek

     • Wieczorek klasowy w klasie 6a

     • 17 października 2023r. w klasie 6a odbył się pierwszy wieczorek klasowy. Tańcom nie było końca. Podczas wieczorku odkryliśmy bardzo wiele talentów.. umiejętności śpiewania po polsku i po angielsku oraz talenty taneczne. Dzieci m.in. skakały na skakance, grały w gumę i brały udział w różnych konkursach. Wszystkim towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzy

      Wieczorek zakończył się oglądaniem meczu Polska-Czechy z klasą 7b.

      Wychowca kl.6a - Joanna Wińska-Kostka

      Opiekun kl. 7b - Paweł Jankowski

     • Podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w Narodowym Czytaniu "Nad Niemnem"

     • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" już za nami.

      Oprócz wspomnień, emocji, wrażeń i wzruszeń pozostaną jeszcze pamiątki, które otrzymaliśmy od Pary Prezydenckiej w podziękowaniu za udział w tym pięknym, narodowym przedsięwzięciu. Są to: pieczęć, piękne wydanie "Nad Niemnem" z dedykacją i list z podziękowaniami za zaangażowanie i inspirowanie młodzieży do odkrywania uroków natury i piękna literatury.

      Kasia Kobylińska, Ania Borkowska.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada to niezwykły dzień, w którym wszyscy zwracają uwagę na prawa najmłodszych ludzi. To Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o prawach dziecka. Polska ratyfikowała ten dokument w 1991 roku.

      Nasza szkoła wzięła udział w obchodach święta. W tym dniu dominował kolor niebieski, były niebieskie baloniki i chorągiewki. Ten kolor symbolizuje solidarność z dziećmi na całym świecie. Uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w zajęciach nt. praw dziecka, wysłuchali wiersza M. Brykczyńskiego pt."O prawach dziecka", przygotowali plakaty o tej tematyce, ale także przypomnieli sobie jakie mają obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka swoich rodziców, Polaka i człowieka.

     • SZLACHETNA PACZKA W SZKOLE=WSPANIAŁA LEKCJA DOBRA

     • Przygotowanie szlachetnej paczki, to dla młodego pokolenia niezwykle wartościowa lekcja empatii i otwartości na problemy drugiego człowieka, to również nauka o tym, że każdy z nas ma w jakiejś mierze wpływ na otaczający świat.

      Wzorem ubiegłego roku przystąpiliśmy do akcji zorganizowania szlachetnej paczki wspólnie z Centrum Edukacji ZDZ w Nidzicy.

      Bo RAZEM możemy WIĘCEJ

      Kiermaszami ciast TRÓJKA Nidzica rozpoczęłą akcję zbierania funduszy na zakup produktów zgodnie z listą potrzeb dla wybranej Rodziny. Zachęcamy do dzielenia się dobrem i przyniesienia do szkoły produktów spożywczych z długim terminem ważności takich jak: olej, mąka, cukier, dżemy, konserwy, pasztety, kisiele, herbata, kawa itp. oraz produktów higienicznych i gospodarstwa domowego.

      Zbiórka trwać będzie do 10 grudnia, a jej koordynatorem jest p.Bogumiła Ruś Szlachetna Paczka Nidzica

     • Wyjazd uczniów klasy 6b do Olsztyna

     • Film „Siła naszych marzeń” oraz kręgielnia w Olsztynie to dwa punkty programu wycieczki naszej klasy, która odbyła się 17 listopada.

      Pierwszym odwiedzonym miejscem było multikino w Galerii Warmińskiej. Film dostarczył nam najróżniejszych emocji: od śmiechu, do cichego ocierania łezki wzruszenia. Jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w przekonaniu, że przyjaźń między człowiekiem a zwierzętami jest możliwa, a marzenia są po to, żeby je spełniać .

      Kolejnym punktem programu była wizyta w kręgielni, gdzie mogliśmy sprawdzić i rozwinąć koordynację wzrokowo-ruchową, a jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Okrzykom radości wywołanym przewróceniem wszystkich kręgli nie było końca. Wspólnie spędzony czas był bezcenny.

      Zapraszamy do galerii zdjęć. Klasa 6b wraz z opiekunami:

      p.Beatą Rudzińską i p.Katarzyną Kobylińską.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 17.11.2023r. w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, w Szkoła Podstawowa Rączki odbył się I Gminny Konkurs dla klas 4: Mistrz Tabliczki Mnożenia i Dzielenia.

      Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, ale również kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. W konkursie wzięły udział wszystkie gminne szkoły podstawowe, a TRÓJKĘ Nidzica reprezentowali Kinga Maksym oraz Krzyś Bandurski.

      Niezmiernie miło jest nam poinformować Państwa, że Kinga Maksym ZAJĘŁA W KONKURSIE PIERWSZE MIEJSCE uzyskując tym samym zaszczytny tytuł KRÓLOWEJ TABLICZKI MNOŻENIA.

      GRATULUJEMY Kingo i cieszymy się razem z Tobą i Twoimi Rodzicami!

      Klasyfikacja końcowa konkursu przedstawia się następująco:

      I Miejsce: Kinga MaksymSzkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy

      II Miejsce: Władysław TeodorczukSzkoła Podstawowa w Rączkach

      III Miejsce: Jakub KobiellaSzkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy.

      Uczniowie otrzymali nie tylko nagrody, ale również szarfy z tytułami: Mistrz, I Wicemistrz, II Wicemistrz Tabliczki Mnożenia i Dzielenia.

     • Regionalny turniej ministerialnego projektu Liga Robotów

     • 16 listopada odbył się regionalny turniej ministerialnego projektu LIGA ROBOTÓW . Pierwsze zawody dla drużyn z województw warmińsko - mazurskiego oraz kujawsko - pomorskiego miały miejsce we Włocławku, a wzięło w nich udział aż 18 drużyn.

      Tego dnia byliśmy świadkami niezwykłych zmagań zespołów, które pokazały prawdziwego ducha walki!

      Nasza reprezentacja w składzie:

      Jakub Dusiński, Julian Polinkiewicz, Jan Polinkiewicz, Zosia Stańczyk, Kacper Krawczyk, Jakub Kęcik

      po zaciętej rywalizacji zajęła II miejsce , które promuje ją do udziału w zawodach ogólnopolskich.

      To nie lada wyczyn, gdyż do finału krajowego kwalifikują się tylko 2 zespoły z każdego województwa!

      Brawo dla naszych konstruktorów - programistów, którzy w tak krótkim okresie przygotowawczym razem z p. Karolem Rudzińskim dokonali rzeczy wręcz niemożliwych.

      Jesteście naszymi bohaterami.

      TEAM TN, TEAM TN, TEAM TN

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego wydarzenia.

      Opiekunowie: Karol Rudziński, Jacek Gnidziński.

      #TrójkaNidzica #LigaRobotów #LaboratoriaPrzyszłości #Robotyka #Programowanie #EdukacjaToWspółpraca #ŁączyNasEnergia

     • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI jest obchodzony na całym świecie 16 listopada. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO. Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi: „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

      Dzień Tolerancji, dla uczniów z klas II i III, stał się okazją do refleksji nad własną postawą, do stworzenia listy skojarzeń ze słowem ,,tolerancja" oraz wyrażenia siebie w pracach plastycznych.

      Pamiętajmy! Jesteśmy różni, lecz równie ważni!

     • Tajniki pszczelarstwa u przedszkolaków

     • Ostatnio przedszkolaki miały okazję spotkać niezwykłego gościa, który wprowadził nas w tajniki pięknego zawodu pszczelarza. Dzięki uprzejmości Pana Jacka Jastrzębowskiego poznaliśmy bliżej życie pszczół i sposób produkowania przez nie miodu. Mogliśmy przyjrzeć się z bliska ulom, przyrządom do pracy, a nawet przymierzyć strój pszczelarza. Na koniec dostaliśmy słodki i zdrowy upominek - pyszny miodek.

      W podziękowaniu za niezapomniane spotkanie

      "Tygryski" i "Słoneczka" z wychowawczyniami.

     • Światowy Dzień Rzucania Palenia

     • 16 listopada 2023 roku obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. To dobra okazja, aby przypomnieć, jak wiele korzyści niesie za sobą zerwanie z nałogiem.

      Palenie tytoniu jest jednym z najczęściej występujących nałogów wśród Polaków. Wynika to przede wszystkim z łatwego dostępu do wyrobów tytoniowych, a w niektórych przypadkach braku ograniczeń przestrzennych w korzystaniu z nich (np. e-papierosy). Palenie obarczone jest wysokim ryzykiem zachorowania na raka płuca, przełyku, jamy ustnej, żuchwy, czy innych narządów nie związanych bezpośrednio z układem oddechowych jak nowotwór nerek czy pęcherza.

      Mimo tego wiele osób decyduje się na palenie papierosów. Dlaczego wyroby tytoniowe tak silnie uzależniają i dlaczego są tak niebezpieczne dla organizmu człowieka? Na te i wiele innych pytań uczniowie naszej szkoły znajdą odpowiedz na prowadzonych przez wychowawców prelekcjach przy okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia.

      Organizatorzy wystawy:

      B. Rudzińska, J. Czeszejko i klasa VI b.

     • Wieloboje sprawnościowe dla dzieci

     • W poniedziałek 13.11.2023 r. w nidzickiej Hali Widowiskowo – Sportowej im. Krystyny Szymańskiej - Lary odbyły się drużynowe Wieloboje Sprawnościowe dla dzieci w wieku 12 lat i młodsi. W zawodach wystąpiło 9 zespołów dziewcząt i 15 zespołów chłopców.

      Nasze reprezentacje zajęły:

      dziewczęta - IV miejsce

      chłopcy - V miejsce

      Drużyny wystąpiły w składach:

      Dziewczynki: Amelia Choszczewska, Weronika Zalewska, Viktoria Hriaznova, Amelia Szczypińska.

      Chłopcy: Krzysztof Bandurski, Aleksander Fydrych, Marcel Krupiński, Przemysław Węgierski.

      Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z naszych wychowanków z 4 klasy, którzy pokazali wolę walki i chęć zwycięstwa. Brawo dziewczęta i chłopcy !!!

      Opiekunem drużyn był p. Karol Rudziński.

      #TrójkaNidzica #SportwTrójce

     • Program edukacyjny "TalentowiSKO"

     • Chcesz posiąść umiejętność stopniowego wzbogacania się?
      Chcesz rozwijać swoje talenty? Dołącz do projektu TalentowiSKO!


      Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do tego programu edukacyjnego wspierającego talenty dzieci i młodzieży. Program uczy myśleć pozytywnie o pieniądzu, promuje dobre nawyki w oszczędzaniu i zaradność życiową.
      Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich naszych uczniów.
      Zapisy u Pani Bogumiły Ruś.
      Więcej informacji:TalentowiSKO Banków Spółdzielczych

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
   • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica Poland
   • (+48) 89-625-32-54
   • E-mail szkoły: sekretariat@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail dyrektora szkoły: dyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail wicedyrektora szkoły: wicedyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
  • Logowanie