Mateusz Łamejko laureatem konkursu „The Point Online II 2020/2021”

09.09.2021 20:13
        Serdecznie gratulujemy Mateuszowi oraz rodzicom !

Miło nam jest podzielić się z Wami informacją, że nasz Ósmoklasista - Mateusz Łamejko został laureatem konkursu „The Point Online II 2020/2021”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych. Miał on formę quizu i dotyczył ciekawostek związanych z nauką języków obcych, a na pytania trzeba było odpowiedzieć w jak najkrótszym czasie. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Kształcenia Językowego „The Point”.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy:

Barbara Biedrzycka - Falba, Marzena Świderska

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MATEMATYKA NA CO DZIEŃ”

19.11.2021 10:28
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

,,Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat” - Galileusz

Matematykę można dostrzec właściwie w każdej dziedzinie naszego życia. Jest wszechobecna, a wraz z postępem technologii jej przydatność staje się namacalna. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy wzięli udział w konkursie fotograficznym ,,Matematyka na co dzień”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3 i 4 - 8. Z licznych nadesłanych prac jury w składzie: pani wicedyrektor M. Świderska, J. Skwarska, B. Maculewicz - Zgorzelska, M. Zakrzewska wyłoniło trzy pierwsze miejsca oraz przyznało wyróżnienia.

W kategorii klas 1 - 3:

I miejsce Daniel Żebrowski, kl.1 b

II miejsceAleksandra Żebrowska, kl. 3 b

III miejsceAlicja Zakrzewska, kl. 3 b

1. Lena Opalach,  kl.1 b

2. Maja Koch,  kl.2 b

3. Oskar i Oliwier Budzeńscy, kl.2 b

4. Jakub Wyrzykowski, kl.1 b

W kategorii klas 4 - 8:

I miejsceNatalia Zakrzewska, kl. 6 c

II miejsceOlaf Kołodyński,  kl. 6 a

II miejsceINadia Szczepkowska,  kl. 4 b

1. Mateusz Wyrzykowski, kl.5 a

2. Pola Zakrzewska, kl.6 c

3. Jakub Gołębiewski, kl.7 a

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW

W NASTĘPNYM ROKU SZKOLNYM !

MINIGŻEGŻÓŁKA - konkurs ortograficzny

19.11.2021 10:28
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Od kilku lat jesteśmy organizatorami Gminnego Konkursu Ortograficznego „Minigżegżółka” dla uczniów klas II i III. W tym roku z powodu pandemii odbył się jedynie etap szkolny tego konkursu, którego celem jest doskonalenie znajomości zasad ortograficznych oraz ich umiejętne stosowanie. Konkurs urozmaica i rozszerza program nauczania popularyzując naukę ortografii, jako ważnego elementu edukacji polonistycznej. Uczniowie z klas drugich i trzecich naszej szkoły z zapałem napisali dyktando oraz rozwiązali test sprawdzający znajomość zasad ortograficznych. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce: Blanka Kopeć, kl. 3 b

II miejsce: Aleksandra Żebrowska, kl. 3 b

III miejsce ex aequo: Oliwia Kołakowska i Maria Bogajewicz z kl. 2 b

IV miejsce: Maria Smolińska, kl. 2 b

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Konkurs był wspaniałą zabawą i odbył się w atmosferze przyjaznego współzawodnictwa. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Organizator konkursu: Agnieszka Gnidzińska

• Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu NOK „Jak nie zmarnować trudnych dni epidemii w czasie Świąt Wielkanocnych”

19.11.2021 10:29

Galeria zdjęć -> TUTAJ

Każdy sukces – ten szkolny, ale także zawodowy i osobisty – rozpoczyna się w momencie podjęcia decyzji, by spróbować. Potrzebna jest też wiara w siebie, wytrwałość i ciężka praca.

Na szczęście, tych cech nie brakuje naszym uczniom – Julii, Ani, Amelce, Olkowi i Gracjanowi. Podziwiamy ich tym bardziej, że w czasie przedświątecznym – kiedy już większość z nas żyła marzeniami o błogim odpoczynku – oni podjęli trud napisania wiersza lub kilkustronicowej pracy literackiej pt. „Jak nie zmarnować trudnych dni epidemii w czasie Świąt Wielkanocnych”.

Wszystkie prace zyskały uznanie w oczach komisji gminnego konkursu, którego organizatorem był NOK, zaś patronem Burmistrz Nidzicy – pan Jacek Kosmala.

Nasi zwycięzcy w ub. tygodniu otrzymali dyplomy i nagrody. Oto oni:

Olek Ciężki, kl. VII c – II miejsce w kat. wiersz

Julia Bołkun, kl. VII b – I miejsce w kat. proza

Gracjan Bojarowski, kl. VII b – II miejsce w kat. proza

Ania Moszczyńska, kl. VII c – III miejsce w kat. proza

Amelka Ładzińska, kl. VII a – wyróżnienie w kat. proza.

Drodzy Uczniowie,  cieszymy się razem z Wami i gratulujemy sukcesu. Życzymy, by czas spędzony z własną twórczością literacką był zawsze czasem radości, by przynosił Wam satysfakcję oraz był źródłem wiary w swoje możliwości. I nawiązując do treści Waszych prac, niech to będzie czas zwycięstwa światła nad ciemnością.

Zachęcamy do lektury prac laureatów, publikowanych na łamach Naszej Gazety Nidzickiej (linki poniżej):

Wiersz - Aleksander Ciężki (kl. 7 c, SP nr 3)

Proza: Julia Bołkun ( kl. 7 b SP nr 3) , Anna Moszczyńska (kl. 7 c SP nr 3), Amelia Ładzińska (kl. 7 a SP nr 3)

Mentalne wsparcie - pani Ania Borkowska

Ogólnoszkolny konkurs SP nr 3 w Nidzicy „Rodzeństwo” - wyniki

19.11.2021 10:29
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Organizatorzy ogólnoszkolnego konkursu „Rodzeństwo” z ogromną radością i satysfakcją informują, że mimo trwającej od wielu miesięcy pandemii i trudności wynikających ze zdalnego nauczania, nasi uczniowie po raz kolejny podjęli wyzwanie, przedstawiając w formie plastycznej lub literackiej swoje rodzeństwo.

Optymizmem napawa fakt, że w Waszych pracach - Drodzy Uczniowie - widać niesamowite zaangażowanie i wysiłek włożony w ich wykonanie. Świadczy to również o Waszej miłości do rodzeństwa. Wszystkim autorom prac konkursowych składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.

16 kwietnia 2021 r. Dyrektor szkoły Pani Barbara Biedrzycka - Falba wręczyła dyplomy i nagrody laureatom oraz uczniom wyróżnionym w konkursie.

Nagrody dla zwycięzców w postaci Voucherów do pizzerii Gruby Benek ufundowała Rada Rodziców przy SP 3 w Nidzicy.

Przedstawiamy Wam prace konkursowe (galeria zdjęć) oraz nazwiska uczniów nagrodzonych w konkursie.

KONKURS PLASTYCZNY „Rodzeństwo”

Kategoria kl. I – III