Udany debiut uczniów ,,Trójki" w XLIII Finale Krajowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

21.06.2022 23:39
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Uczniowie TRÓJKI Nidzica – grupa młodsza, reprezentowali województwo warmińsko-mazurskie w XLIII Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbył się w dniach 6 - 7 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku.

Finał Krajowy rozgrywany był tradycyjnie w czterech konkurencjach. Były to: jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda w miasteczku ruchu drogowego oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań.

Nasi uczniowie w składzie: Alicja Witkowska, Zuzanna Polinkiewicz, Dawid Korpal i Piotr Fydrych wypadli bardzo dobrze w tak doborowej stawce zawodników zajmując w kategorii młodszej VI miejsce drużynowo.

W klasyfikacji indywidualnej wysokie VI miejsce zajął Piotr Fydrych.

Warto jeszcze raz podkreślić, że zawody rozgrywane były na wysokim - ogólnopolskim poziomie, a dla naszych zawodników był to debiut w zawodach o randze ogólnopolskiej. Rywalizacja była zacięta i trwała do samego końca, a o ostatecznych rozstrzygnięciach decydowały pojedyncze punkty.

Opiekun drużyny: Jacek Gnidziński

VIII Gminny Konkurs Ekologiczny klas VII – VIII

13.06.2022 10:49
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

8 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Łynie odbył się VIII Gminny Konkurs Ekologiczny klas VII – VIII, w którym nasi uczniowie zdobyli I MIEJSCE.

Szkołę reprezentowali: Klaudia Maks i Michał Hutek z klasy VII C.

Serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele przygotowujący: pani Beata Rudzińska, pani Anna Tomczak

25 Powiatowe Zawody Wędkarskie – Spławikowe

13.06.2022 10:18
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2022 r. nad jeziorkiem miejskim w Nidzicy odbyły się 25 Powiatowe Zawody Wędkarskie – Spławikowe zorganizowane przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego – Nidzica. Mimo chłodnej i deszczowej pogody zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nich 23 uczniów szkół powiatu nidzickiego.

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z klas VII:

Tobiasz Zasadzki, Jakub Lewandowski, Szymon Kwiatkowski, oraz Michał Szmyt.

W klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy zajęli III miejsce i otrzymali nagrody i puchar z rąk starosty nidzickiego pana Marcina Palińskiego, burmistrza miasta pana Jacka Kosmali i wójta gminy Kozłowo pana Marka Wolszczaka.

Gratulujemy zwycięzcom. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Rozwijajcie dalej tę piękną i interesującą pasję. Życzymy Wam ,,dobrych połowów”.

Opiekun grupy: Kazimierz Wrotek

VII Gminny Konkurs Ortograficzny „MINIGŻEGŻÓŁKA”

08.06.2022 22:32
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

7 czerwca br. w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas 2 i 3 edukacji wczesnoszkolnej „MINIGŻEGŻÓŁKA”. Uczniowie gminnych szkół wyłonieni w eliminacjach szkolnych walczyli o tytuł Mistrza Ortografii 2022 r.

Konkurs składał się z dwóch części. Podczas części pierwszej uczniowie pisali dyktando pt.:  „Smutna księżniczka”.

Druga część sprawdzała znajomość zasad ortograficznych. Czas oczekiwania na wyniki uatrakcyjniły multimedialne zabawy ortograficzne. Wysoki poziom przygotowania uczestników sprawił, że różnice między poszczególnymi miejscami były jednopunktowe.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Michał Najmuła – SP nr 3

II miejsce ex aequo:

Oliwia Fedorowicz i Maria Bogajewicz – SP nr 3

III miejsce: Zuzanna Witczak - SP nr 1.

Z roku na rok obserwujemy coraz wyższy poziom znajomości ortografii wśród najmłodszych, co cieszy organizatora tego cyklicznego konkursu.

Wszystkim uczestnikom i nauczycielom przygotowującym uczniów gratuluję i zapraszam za rok.

Organizator konkursu: Agnieszka Gnidzińska

Obie drużyny Trójki ZWYCIĘZCAMI FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH BRD !

23.05.2022 00:19
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

W dniach 19-20 maja 2022 roku na obiektach Szkoły Podstawowej w Nowakowie (koło Elbląga) odbył się Finał Wojewódzki w ramach XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem Turnieju był WORD Elbląg. W pierwszym dniu rywalizowała grupa młodsza do lat 12, a w drugim grupa starsza powyżej 12 lat.

Turniej ma za zadanie propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego. Tradycyjnie uczniowie napisali test pisemny z wiedzy o zasadach ruchu drogowego, test z zasad poruszania się na skrzyżowaniach dróg oraz zmierzyli się w teście praktycznym tj. jeździe rowerem po torze sprawnościowym, jeździe w miasteczku ruchu drogowego, a także z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W finale wojewódzkim wzięło udział 28 drużyn: 14 - do 12 lat oraz 14 - powyżej 12 lat. Obie drużyny Trójki Nidzica odniosły niewątpliwy sukces zajmując PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej.

Nasi MISTRZOWIE województwa drużyny młodszej:

Zuzanna Polinkiewicz

Alicja Witkowska

Franciszek Fydrych

Dawid Korpal

Skład MISTRZOWSKIEJ drużyny starszej to:

Aleksander Ciężki

Marcel Wiśniewski

Maciej Jankowski

Paweł Chmielewski - rezerwa

W grupie młodszej indywidualnie zwycięzcą turnieju został Franciszek Fydrych, a trzecie miejsce zajął Dawid Korpal.

W grupie starszej indywidualnie zwyciężyli ex aequo Aleksander Ciężki i Marcel Wiśniewski, drugie miejsce zaś zajął Maciej Jankowski.

Zwycięskie drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy będą reprezentowały województwo warmińsko-mazurskie w Finałach Krajowych, które odbędą się w dniach 1-2 czerwca 2022 r. w Nidzicy (grupa starsza) oraz 6-7 czerwca w Białymstoku (grupa młodsza).

Drużynami BRD w TRÓJCE, przysparzając naszej szkole radości i dumy, od lat zajmuje się Pan Jacek Gnidziński.

Gratulujemy zwycięstwa Panu Jackowi i naszym zawodnikom oraz życzymy powodzenia w Mistrzostwach Polski.

TRÓJKA Nidzica Bezpieczna w Ruchu Drogowym - nasza wizytówka i duma od lat !