Aktualności

          • Wycieczka na zakończenie roku szkolnego do Hopa Parku w Ciechanowie

          • Na zakończenie roku szkolnego dzieci z grup 0a i 0b oraz klas 1a i 1c wybrały się na pełną radości i aktywności wycieczkę do Hopa Parku w Ciechanowie.

            Pobyt rozpoczął się od rozgrzewki prowadzonej przez instruktorów, którzy przygotowali uczestników do bezpiecznej i pełnej energii zabawy. Następnie dzieci korzystały z licznych atrakcji, które rozwijały ich sprawność, koordynację ruchową oraz umiejętności sensoryczne.

            Wspólne zabawy, pokonywanie torów przeszkód i aktywności ruchowe były doskonałą okazją do budowania relacji oraz wzmacniania integracji między dziećmi. Uśmiechy na twarzach uczestników i ogromna dawka pozytywnej energii sprawiły, że był to wyjątkowy dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

            Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i wspaniałą atmosferę.

          • Wycieczka uczniów kl. 3b do Ranczo Górowo

          • Wspaniały dzień pełen wrażeń na Ranczo Górowo!

            Uczniowie klasy 3b mają za sobą cudowną wycieczkę do Ranczo Górowo. To idealne miejsce na integrację, wypoczynek i aktywne spędzenie czasu tuż obok Nidzicy.

            Co działo się podczas naszej wizyty ?

            Spotkanie z alpakami, kozami : Głaskanie i karmienie tych uroczych, puszystych zwierzaków to hit zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

            Jazda konna: Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w siodle pod okiem instruktorów.

            Zabawy ruchowe: Mnóstwo śmiechu, świeżego powietrza i aktywności na łonie natury.

            Pieczenie kiełbasek: Po wszystkich atrakcjach czekało na nas ognisko, a własnoręcznie upieczona kiełbaska smakowała po prostu wyśmienicie!

            Uczniowie mogli uciec od miejskiego zgiełku i spędzić czas w otoczeniu wspaniałych zwierząt i natury.

            Opiekunowie: A. Gnidzińska, J. Czeszejko, E. Lejk.

          • Bal na zakończenie trzeciej klasy

          • Koniec trzeciej klasy to ważny krok!

            To był niesamowity czas! Za nami bal na zakończenie trzeciej klasy. Dziś nasi (prawie) dorośli już trzecioklasiści oficjalnie pożegnali się z etapem edukacji wczesnoszkolnej. Była wspaniała muzyka, mnóstwo tańca, pyszny poczęstunek, pamiątkowe zdjęcia i chwile wzruszeń..

            Zobaczcie, jak pięknie prezentowali się nasi absolwenci w naszej fotorelacji!

            Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, a Wam, drodzy Uczniowie życzymy cudownych, bezpiecznych wakacji i samych sukcesów w czwartej klasie.

            Wychowawczynie:

            Agnieszka Gnidzińska i Edyta Chmielewska.

          • Ciekawe zajęcia z grupą 0a

          • Grupa 0a powoli kończy swoją przygodę w zerówce i przygotowuje się do rozpoczęcia nowego etapu edukacji – już po wakacjach dzieci przekroczą próg pierwszej klasy!

            W ostatnim czasie nasi zerówkowicze mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły. Była to doskonała okazja do poznania szkolnych sal, nauczycieli oraz codziennego życia szkoły.

            Podczas zajęć z panią Anną Borkowską dzieci miały możliwość obserwowania różnych preparatów przez mikroskop, co wzbudziło wiele emocji i zainteresowania. Z panem Karolem Rudzińskim uczestniczyły w zajęciach w sali informatycznej, poznając możliwości wykorzystania komputerów w nauce. Natomiast podczas zajęć wychowania fizycznego z panią Dorotą Malinowską aktywnie spędzały czas, rozwijając sprawność ruchową i doskonale się bawiąc.

            Dzieci miały również okazję odwiedzić szkolną bibliotekę, gdzie poznały jej zasoby oraz zasady korzystania z książek. Było to bardzo wartościowe doświadczenie, które zachęciło najmłodszych do sięgania po literaturę i rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych.

            Serdecznie dziękujemy pani Annie Borkowskiejpanu Karolowi Rudzińskiemu pani Dorocie Malinowskiej oraz Pani Bibliotekarce Iwonie Brzozowskiej za życzliwość, zaangażowanie, poświęcony czas i przeprowadzenie inspirujących zajęć.

            Dzięki Państwa otwartości dzieci mogły zdobyć nowe doświadczenia, rozwinąć swoje zainteresowania i jeszcze lepiej poznać szkolną rzeczywistość.

            Wszystkie zajęcia były dla dzieci bardzo interesujące i pozwoliły im lepiej poznać życie szkoły. Poznały szkolne sale, nauczycieli oraz codzienne funkcjonowanie placówki, dzięki czemu z większą pewnością i radością wkroczą po wakacjach do pierwszej klasy.

            Życzymy naszym zerówkowiczom wspaniałych wakacji oraz wielu sukcesów w pierwszej klasie!

          • Festyn Rodzinny dla rodziców i dzieci z grup 0a i 0b

          • 19 czerwca odbył się w naszej TRÓJCE wyjątkowy *Festyn Rodzinny*, zorganizowany dla rodziców i dzieci z grup 0a i 0b. Był to dzień pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz gościom za tak liczne przybycie i wspólne świętowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy, Nadleśnictwa Nidzica oraz Wojska Polskiego, którzy swoją obecnością uatrakcyjnili wydarzenie i przygotowali ciekawe atrakcje dla najmłodszych.

            Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji – dzieci mogły korzystać z dmuchanego placu zabaw, spróbować pysznych lodów tajskich oraz orzeźwiającej bubble tea. Nie zabrakło również występów artystycznych przygotowanych przez dzieci specjalnie dla swoich rodziców.

            Całość wydarzenia była profesjonalnie prowadzona przez animatorów, którzy zadbali o świetną atmosferę i mnóstwo zabaw dla uczestników. Dodatkowo dopisała nam piękna, słoneczna pogoda, dzięki czemu wszyscy mogli w pełni cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

            Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia. To dzięki Wam Festyn Rodzinny był tak udany!

          • Wycieczka kl. 2a do Płocka

          • Rarytasy płockiego zoo i uroki Wzgórza Tumskiego.

            Słonie, żyrafy, surykatki, pingwiny... Te i inne zwierzęta czekały na nas w płockim zoo, które odwiedziliśmy podczas wycieczki klasowej w dniu 19 czerwca br. Mieliśmy bardzo dużo szczęścia, gdyż trafiła nam się iście letnia pogoda, dzięki czemu mogliśmy w pełni cieszyć się wszystkimi zaplanowanymi atrakcjami.

            Po terenie ogrodu zoologicznego oprowadziła nas miejscowa pani przewodnik, która przedstawiła wiele ciekawostek dotyczących życia zwierząt i odpowiedziała na mnóstwo nurtujących nas pytań, np. „Dlaczego zebra ma paski?”, „Czym różni się słoń indyjski od słonia afrykańskiego?” oraz „Czy pingwiny potrafią latać?”.

            Po wizycie w zoo udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Podziwialiśmy piękną, zabytkową zabudowę Płocka. Następnie wybraliśmy się w kierunku Wzgórza Tumskiego, skąd rozciąga się malowniczy widok na najdłuższą polską rzekę – Wisłę. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń z przyjemnością ugasiliśmy pragnienie szklanką orzeźwiającej lemoniady. Wróciliśmy do naszych domów bogatsi o nowe doświadczenia i miłe wspomnienia.

            Opiekunowie wycieczki:

            Agata Kozłowska, Jolanta Skwarska, Agnieszka Szczepańska.

          • Wycieczka uczniów szkoły do Kopalni Soli w Wieliczce i Energylandii w Zatorze

          • Za nami wspaniała wycieczka pełna atrakcji i niezapomnianych wrażeń!

            Uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, poznając jej historię i niezwykłe podziemne zabytki. Nocleg w Pensjonacie Karpik był okazją do wspólnej integracji i świetnej zabawy. Kolejnego dnia odwiedziliśmy Energylandię w Zatorze, gdzie nie brakowało emocji i uśmiechów. To był czas nauki, integracji i budowania pięknych wspomnień!

            Opiekunowie: Paweł Jankowski, Jarosław Kosobudzki, Andrzej Ruś.

          • Ubrania szukają właścicieli

          • Informujemy, iż w szatni naszej szkoły dzieci pozostawiły różnego rodzaju odzież (bluzy, czapki, szaliki, buty itd.)

            Po odbiór swoich ubrań ZAPRASZAMY DO KOŃCA CZERWCA.

            Zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2025 przepisami dotyczącymi zbiórki odpadów tekstylnych rzeczy, które nie znajdą właściciela, trafią do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)

            Pozdrawiamy wakacyjne.

          • VIII Festiwal Piosenki Dziecięcej „Letnie Przeboje”

          • Wakacje coraz bliżej! To czas pełen słońca, radości, zabawy i oczekiwania na letnie przygody. Zanim jednak rozpoczniemy upragniony wypoczynek, nasi najmłodsi z wielkim zaangażowaniem prezentują swoje talenty podczas różnych wydarzeń artystycznych.

            Miło nam poinformować, że nasza Asia Smith z grupy 0A wzięła udział w VIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Letnie Przeboje”, organizowanym w Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy. Podczas festiwalu zaprezentowała piosenkę „Na wakacje”, zachwycając publiczność swoim uśmiechem i odwagą sceniczną.

            Udział w takim wydarzeniu to nie tylko możliwość rozwijania talentów muzycznych, ale także wspaniała zabawa, nowe doświadczenia i mnóstwo pozytywnych emocji.

            Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w przygotowanie Asi do występu. Słowa podziękowania kierujemy również do Organizatorów VIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Letnie Przeboje” za zaproszenie oraz stworzenie ciepłej i przyjaznej atmosfery dla młodych artystów.

            Asiu, gratulujemy pięknego występu i życzymy kolejnych muzycznych sukcesów!

          • Wizyta uczniów klasy 2a w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Nidzicy

          • ,,Bibliotekę poznamy i słodko poczytamy”.

            W ramach zajęć pod nazwą „Bibliotekę poznamy i słodko poczytamy” uczniowie klasy 2a odwiedzili dzisiaj Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Nidzicy, mieszczącą się we wnętrzach nidzickiego zamku.

            Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zakresem działalności biblioteki oraz ofertą skierowaną do najmłodszych czytelników. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania biblioteki, uczyli się rozpoznawania oznaczeń księgozbioru i sygnatur, dzięki którym można odnaleźć poszukiwane książki.

            Dużym zainteresowaniem cieszyło się wysłuchanie baśni „Titelitury” przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem śledzili losy bohaterów i aktywnie odpowiadali na zadawane pytania.

            Wizyta rozbudziła w dzieciach zainteresowanie czytelnictwem. Wielu uczniów zadeklarowało chęć założenia własnej karty czytelnika i obiecało częściej odwiedzać to wyjątkowe miejsce.

            Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i interesujące zajęcia zorganizowane w ramach projektu „Edukacyjne środy”. Było to spotkanie pełne wiedzy, inspiracji i czytelniczych odkryć.

            Opiekunowie klasy: Agata Kozłowska, Jolanta Skwarska.

          • Termin składania wniosków "Prymus Roku, Super Talent Roku, Talent Roku"

          • Zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego i wymarzonego dla uczniów odpoczynku.

            Już niebawem również podsumowanie osiągnięć uczniów podczas gali "Prymus Roku, Super Talent Roku, Talent Roku".

            Jednak najpierw troszkę papierkowej pracy... Drodzy rodzice, nauczyciele i trenerzy zmieniliśmy termin składania wniosków, kryteria przyznawania tytułów oraz wzory wniosków.

            Szczegóły znajdziecie na stronie: cuw.nidzica.pl w zakładce Prymusy,Talenty, Super Talenty.

            Tegoroczny termin do złożenia wniosków to 15 lipca 2026 r.

            Mamy nadzieję do zobaczenia we wrześniu na gali.

          • Uczniowie klas 1b i 2b w Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM - Kortosfera i Parku trampolin- Space Park w Olsztynie

          • Uczniowie klas 1b i 2b uczestniczyli w pełnej wrażeń wycieczce do Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM - Kortosfera i Parku trampolin- Space Park w Olsztynie.

            Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki, gdzie dzieci mogły samodzielnie wykonywać doświadczenia, poznawać ciekawe zjawiska przyrodnicze oraz odkrywać tajemnice świata poprzez interaktywne eksponaty. Po dawce naukowych atrakcji przyszedł czas na aktywny wypoczynek w Parku Trampolin. Dzieci z ogromnym entuzjazmem korzystały z licznych stref zabawy, doskonaląc sprawność ruchową, koordynację oraz równowagę. Wspólne skoki i zabawy dostarczyły wszystkim wielu powodów do uśmiechu.

            Wycieczka była doskonałą okazją do zdobywania nowych doświadczeń, integracji zespołów klasowych oraz aktywnego spędzenia czasu poza szkołą.

            Opiekunowie: Ewa Szechińska- wychowawczyni klasy 2b, Kamila Piotrowska- wychowawczyni klasy 1b, Edyta Grzela, Bogumiła Ruś, Dorota Malinowska.

          • Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Patriotycznej

          • WIELKI TRIUMF NASZYCH RECYTATORÓW!

            PIĘKNE CZYTANIE NA WAGĘ ZŁOTA, SREBRA I BRĄZU!

            Nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania Poezji i Prozy Patriotycznej, który odbył się 12 czerwca w SP2 w Nidzicy.

            Recytatorzy zachwycili jury swoją wspaniałą interpretacją i głębokim wyrazem artystycznym. Udowodnili, że słowa o Ojczyźnie, wolności i historii wciąż potrafią poruszyć najczulsze struny.

            Na szczególne gratulacje zaslugują:

            - w grupie młodszej

            Łucja Pawlak - za zajęcie II miejsca,

            Stanisław Siedlecki - za zajęcie III miejsca;

            - w grupie starszej:

            Marianna Aleksanderek - za zajęcie I miejsca,

            Miłosz Bober - za zajęcie II miejsca,

            Amelia Choszczewska - za zajęcie III miejsca.

            Szkołę reprezentowały także Patrycja TomasikZuzanna Brud Maria Smolińska i Maja Michalak.

            Jesteśmy niezwykle wzruszeni Waszym zaangażowaniem i pięknem, z jakim zaprezentowaliście teksty wielkich polskich twórców. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i wspaniałą lekcję patriotyzmu.

            BRAWO!!!

          • Uczniowie kl. 5b w Space Parku w Olsztynie

          • 12 czerwca uczniowie klasy 5b wybrali się do Space Parku w Olsztynie. Skoczne szaleństwo rozpoczęliśmy rozgrzewką pod czujnym okiem instruktora. Po tym trampoliny, skocznie, wyciągi, sieciowa łódź czy też dmuchańce wraz z wspinaczkami nie miały przed nami żadnych tajemnic.

            Gdyby tego było mało, to jeszcze rozegraliśmy mecz piłki nożnej i wspólnie uciekaliśmy przed czerwonymi świecącymi elementami w podłodze. Wszyscy zgodnie orzekliśmy, w myśl hasła Space Parku, że to był zdecydowanie wyższy poziom emocji!

            Opiekunowie: Jolanta Skwarska, Justyna Rogowska.

          • „Wakacyjna paczka dla psiaczka"

          • W naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja charytatywna „Wakacyjna paczka dla psiaczka”, której celem było wsparcie Schroniska dla bezdomnych psów "Podaj łapę" w Tatarach”.

            Uczniowie klas V A i VI A przygotowali kiermasze ciast, natomiast rodzice dzieci z grupy przedszkolnej 0 a piekli pyszne gofry. Ponadto uczniowie przynosili karmę, obroże oraz środki higieny dla podopiecznych schroniska.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę wyjątkową inicjatywę. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Kobus za przygotowanie pachnących, ręcznie wykonanych mydełek, a także do rodziców przedszkolaków z grup 0a i 0b oraz ich wychowawczyń – pań Edyty Sękowskiej i Marty Szymańskiej.

            Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie oraz wsparcie akcji. Dzięki wspólnym działaniom po raz kolejny udało się okazać wielkie serce potrzebującym zwierzętom i sprawić, że wakacyjny czas będzie dla nich choć odrobinę łatwiejszy.

            Ewelina Łukasik, Anna Borkowska, Jacek Maculewicz.

          • V Ogólnopolskie Biegi Grunwaldzkie

          • V Ogólnopolskie Biegi Grunwaldzkie – wielki sukces naszej szkoły!

            Z ogromną radością informujemy, że nasza reprezentacja wróciła z zawodów z fantastycznymi wynikami! Szczególne gratulacje należą się dziewczętom, które osiągnęły wspaniałe rezultaty

            Nasze medalistki:

            Lena Najmuła– II miejsce w kategorii klas V (500 m)

            Zuzanna Zalewska – III miejsce w kategorii klas VI (600 m)

            Maja Michalska – III miejsce w kategorii klas VIII (1000 m)

            Jesteśmy niezwykle dumni z naszych zawodniczek – Lena i Zuzia już po raz kolejny stają na podium , a Maja pięknie dołączyła do ich grona! Wierzymy, że za rok kolejne młode talenty pójdą ich śladem

            Naszą szkołę reprezentowało 15 zawodników z klas I–III oraz IV–VIII, którzy dzielnie walczyli o każdy punkt i przyczynili się do sukcesu drużyny.

            W klasyfikacji drużynowej (punkty zdobywane za miejsca 1–25 w każdej kategorii) zajęliśmy VII miejsce w Polsce – to ogromne osiągnięcie!

            Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z postawy wszystkich naszych uczniów, a szczególnie dziewcząt, które zajmowały czołowe lokaty. Jesteśmy z Was wszystkich bardzo dumni!

            Gratulujemy medalistkom oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły!

            Opiekunowie: Karol Rudziński, Kazimierz Wrotek

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
      • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica
        Poland
      • (+48) 89-625-32-54
      • E-mail szkoły: zs3@nidzica.pl
      • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
    • Logowanie