Igor Pietrowicz laureatem Powiatowego Konkursu Literackiego „List do Papieża Polaka”

11.12.2020 00:13

Igor Pietrowicz - uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim „List do Papieża Polaka”.

Serdecznie gratulujemy Igorowi oraz Jego Rodzicom !

Dyrekcja SP nr 3 w Nidzicy:

Barbara Biedrzycka – Falba,  Marzena Świderska

• „Ojczyzna […] z niej się wyłaniam” - Jan Paweł II

04.11.2020 20:43

Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Od Lolka do Jana Pawła II”.

Umiłowanie Ojczyzny i ich mieszkańców stało się inspiracją do twórczych działań, by oddać hołd św. Janowi Pawłowi II. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Od Lolka do Jana Pawła II” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Napiwodzie. W ten sposób włączyli się w powiatowo - dekanalne obchody Roku Świętego Jana Pawła II.

Tematami prac w odpowiednich grupach wiekowych były: „Taki duży, taki mały” oraz „ Jan Paweł II w Ojczyźnie i dla Ojczyzny”.

Oto nasi laureaci:

II miejsce / w kategorii kl. I  - IV / -  Alicja Witkowska, uczennica klasy 3 b,

III miejsce /w kategorii kl. V – VIII/ - Kinga Korpal, uczennica klasy 8 b.

GRATULUJEMY !!!

Wyniki konkursu Maks Matematyczny.Brawo uczniowie Trójki !

19.11.2021 10:41
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

8 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Interaktywnym Konkursie Maks Matematyczny.

Niezmiernie miło nam ogłosić, że Mikołaj Hutek, uczeń klasy 2 b zajął 1. miejsce w województwie, a 8. w kraju. Gratulujemy również Sarze Szczepańskiej oraz Dawidowi Kempskiemu, także uczniom klasy 2 b, którzy zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce w województwie, a 21. i 25. w kraju.

W kategorii klas III najlepszy rezultat uzyskała Joanna Budka z klasy 3 b zajmując 1. miejsce w województwie i 17. w kraju, a 2. miejsce w województwie zajęła Adrianna Kowalik z klasy 3 a.

W kategorii klas VII najlepszy wynik uzyskał Aleksander Ciężki, który uplasował się na 3. miejscu w województwie.

GRATULACJE !!!

Serdecznie gratulujemy wszystkim pozostałym uczestnikom biorącym udział w konkursie, a nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu - Paniom: Ewie Szwarc, Bożenie Wrotek, Brygidzie Dębińskiej i Beacie Maculewicz - Zgorzelskiej dziękujemy za rozbudzanie wśród naszych uczniów chęci do zdobywania nowych umiejętności matematycznych.

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

19.11.2021 10:41

Galeria zdjęć -> TUTAJ

„Habemus Papam! Carolum Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Wojtyla!”- słowa te, wypowiedziane ponad 4 dekady temu, wciąż wypełniają nasze serca radością, wzruszeniem i dumą.

16 października 2020 r. minęła 42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji zorganizowaliśmy VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. Wpisał się on w tegoroczne powiatowo -  dekanalne obchody Roku św. Jana Pawła II. I mimo, że konkurs przebiegał w formie zdalnej, cieszył się  zainteresowaniem uczniów ze szkół powiatu nidzickiego. Przyczynił się też do tego, że dzień 15.10. 2020 roku stał się w naszej małej ojczyźnie świętem poezji Jana Pawła II. Komisja, korzystając z gościnności ks. Adama Turka, zebrała się w przytulnej kawiarence „U Bolesi” i po wysłuchaniu recytacji odtworzonych z nadesłanych nagrań wyłoniła laureatów.

Oto tegoroczni zwycięzcy:

Kl. IV - VI

I miejsce  - Zuzanna Polinkiewicz – SP nr 3 w Nidzicy

II miejsce - Dominika Klimaszewska – SP nr 1 w Nidzicy

III miejsce - Anna Jaroszek- SP w Łynie

WyróżnieniePaweł Chmielewski- SP nr 3 w Nidzicy

Kl. VII - VIII

I miejsce - Nikola Lachtara – SP nr 3 w Nidzicy

II miejsce - Szymon Grzebski – SP nr 3 w Nidzicy

III miejsce - Roksana Bar- SP nr 2 w Nidzicy

WyróżnienieHanna Zielińska –SP nr 1 w Nidzicy

Podsumowaniem tego konkursu niechaj będą słowa wypowiedziane przez panią Zenobię Burską: „ VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II z okazji Dnia Papieskiego był okazją, by wsłuchać się w strofy utworów tak bliskich poecie i słuchaczom. Wpisują się one w codzienność człowieka, jego potrzeby, sposób postrzegania przyrody i jego samego. Dzieci i młodzież, na miarę swoich możliwości recytatorskich, starały się uchwycić klimat tej poezji - pełnej ciepła, zadumy i refleksji. Niektórym się to udało w całej pełni, przykuwały uwagę słuchacza słowem, wyrazem twarzy, gestem. Duże zainteresowanie konkursem dowodzi uznania dla poezji Jana Pawła II i jej miejsca w literaturze”.

Pani Zeniu, dziękujemy bardzo za te słowa. Dowodzą one, że trzeba podejmować inicjatywy, które przybliżają młodym postać Papieża Polaka.

Komisji w składzie: ks. kanonik dr Edward Rozoga, p. Zenobia Burska, p. Karolina Bołkun, p. Barbara Biedrzycka – Falba serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i cudowną atmosferę.

Wyrazy wdzięczności za wsparcie duchowe oraz materialne podczas organizacji konkursu kierujemy również do Starosty Powiatu Nidzickiego - p. Marcina Palińskiegoks. Prałata Tadeusza Lewdarowicza, ks. kanonika Adama Turkaks. Kanonika dr hab. Pawła RabczyńskiegoKurii Metropolitarnej Archidiecezji WarmińskiejDyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy, Radzie Rodziców przy SP3 w Nidzicy, Bankowi Spółdzielczemu w Nidzicy.

Serdeczne podziękowania składamy przede wszystkim uczniom - uczestnikom konkursu i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. Dzięki Wam, papież Jan Paweł II wciąż żyje w naszych sercach. Niech słowa Jego poezji towarzyszą nam jako duchowy drogowskaz w drodze po lepsze jutro.

Zapraszamy do wysłuchania  recytacji wierszy Karola Wojtyły w wykonaniu uczniów SP nr 3 :

„Rysopis człowieka”  w wykonaniu uczennicy klasy IV b - Zuzanny Polinkiewicz

„Pieśń o Bogu ukrytym” w wykonaniu ucznia klasy VI c – Pawła Chmielewskiego