Wyniki Gminnego Konkursu NOK „Jak nie zmarnować trudnych dni epidemii w czasie Świąt Wielkanocnych”

30.04.2021 15:00

Ogromne gratulacje, Jesteście wspaniali !!!

Witamy Was po świętach i dzielimy się radosną  informacją na temat wyników Gminnego Konkursu organizowanego przez Nidzicki Ośrodek Kultury pod patronatem Burmistrza Nidzicy Pana Jacka Kosmali. Konkurs polegał na napisaniu wiersza, pracy literackiej, bądź wykonaniu pracy plastycznej na temat tego, „Jak nie zmarnować trudnych dni epidemii w czasie Świąt Wielkanocnych”.

Przedstawiamy nazwiska naszych uczniów, którzy zajęli zaszczytne miejsca pośród uczestników z całej gminy Nidzica, a po szczegółowe informacje zapraszamy na profil NOK: https://www.facebook.com/nok.nidzica/posts/3158027200966363

Aleksander Ciężki, kl. 7 c II miejsce w kat. praca literacka – wiersz

Julia Bołkun, kl. 7 bI miejsce w kat. praca literacka – proza

Gracjan Bojanowski, kl. 7 bII miejsce w kat. praca literacka – proza

Anna Moszczyńska, kl. 7 cIII miejsce w kat. praca literacka – proza

Amelia Ładzińska, kl. 7 aWyróżnienie w kat. praca literacka – proza

„Co huczy w lesie” ? - wyniki konkursu

19.11.2021 10:30
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

„Co huczy w lesie ?” - tego dowiedzieliśmy się dzięki naszym uczniom, którzy wzięli udział w Powiatowym Konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Nidzica.

Niezmiernie cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły - Ola Żebrowska (kl. 3 b) i Michał Hutek (kl. 6 c) zajęli kolejno I i II miejsce w kat. 9 - 12 lat.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną w programie PowerPoint, dotyczącą wybranej sowy żyjącej w Polsce.

W galerii przedstawiamy naszych uczniów, którzy przygotowali fantastyczne prace i poszerzyli swoją wiedzę na temat sów. Wielkie brawa kochani !

Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych naszych uczniów. Z racji tego, że nie możemy umieścić prezentacji multimedialnej wykonanej w PowerPoint, musiały one zostać nieco zmodyfikowane i nie zawierają animacji oraz efektów, jakie zostały użyte do przygotowania pracy konkursowej. Mimo wszystko, zapraszamy do obejrzenia:

I miejsceOla Żebrowska - https://www.facebook.com/trojkanidzica/videos/2014154612059560

II miejsce Michał Hutek - https://www.facebook.com/trojkanidzica/videos/274022111046326

Joanna Sątowska

Tydzień Języka Ojczystego – szkolni mistrzowie

19.11.2021 10:31
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Każdy trud jest wart radości, jaka maluje się na twarzy ucznia, gdy odnosi sukces. Uśmiech jest wtedy najsłodszą nagrodą dla nauczyciela.

Dziś takie piękne uśmiechy pojawiły się na twarzach zwycięzców konkursów polonistycznych, kiedy p. Dyrektor wręczała im dyplomy i nagrody za sukcesy odniesione w zabawach organizowanych w ramach Tygodnia Języka Ojczystego. O tytuł mistrza ubiegało się wielu uczniów, którym bliska jest kultura, poprawność i bogactwo mowy ojczystej.

Oto nasi szkolni mistrzowie:

Mistrz Frazeologii - Karolina Zalewska, kl. 7 a

Mistrz Dykcji - Zuzanna Polinkiewicz, kl. 4 b

Mistrz Ortografii - Olga Ciężka, kl. 6 c

Mistrz Poprawnej Polszczyzny - Aleksander Ciężk, kl. 7 c

Serdecznie Wam gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów. Niech moc słowa będzie dla Was źródłem radości z „istnienia szczególnego rodzaju piękna, który rodzi się w języku, z języka i dla języka” - G. Bachelard

Koordynator - Ania Borkowska

Paula Skurczyńska laureatką drugiego miejsca w kraju w Wielkim Teście Edukacyjnym !

29.04.2021 12:46

Serdecznie gratulujemy Pauli Skurczyńskiej – ucz. kl. 6 c II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod nazwą: Wielki Test Edukacyjny - ,,ŚWIAT I JA”.

Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: „Dziwny Rok”. Wszyscy zgodnie stwierdzamy, że rok 2020 był najdziwniejszym ze wszystkich w XXI wieku, gdyż nasze życie codzienne, relacje z innymi ludźmi, sposób spędzania wolnego czasu oraz możliwości rozwoju bardzo się zmieniły.

W konkursowej pracy literackiej należało uwzględnić odpowiedzi na pytania:

W jaki sposób ten rok wpłynął na Ciebie, Twoich bliskich i czy był to czas stracony, czy raczej czas większych możliwości ?

Jak wyglądało życie Twoje i innych w tym nietypowym okresie ?

Temat ten zaintrygował również uczennice z klasy 6 c: Klaudię Maks, Olgę Ciężką, Marysię Malinowską, Natalkę Zakrzewską, Olgę Pietrowicz i Amelkę Adamowicz, które także napisały znakomite prace konkursowe wysoko ocenione przez Jury Wielkiego Testu Edukacyjnego, co zaowocowało słowami uznania dla naszej szkoły za bardzo dobry wynik w kraju.

Organizatorzy docenili zaangażowanie nauczycieli – Eli Skwarskiej, Joli Skwarskiej i Asi Sątowskiej - przy przeprowadzeniu eliminacji szkolnych konkursu.

Dziękując za wspieranie talentów naszych uczniów,

GRATULUJEMY Paniom oraz ich Podopiecznym !

Dyrekcja: Barbara Biedrzycka – Falba i Marzena Świderska

Wyniki konkursu wiedzy o Janie Pawle II

23.12.2020 00:27
        Gratulujemy !

17 grudnia 2020 r. w ramach zbliżających się ku końcowi obchodów 100 - rocznicy urodzin Jana Pawła II w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o naszym wielkim Rodaku.

Dziś zwycięzcom konkursu Pani Dyrektor wręczyła nagrody.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział, a gratulujemy najlepszym:

I miejsce - Ola Grądzka, kl 7 a

II miejsce - Weronika Lelewska, kl 7 a

III miejsce - Lena Ruś, kl 6 c, której gratulujemy również II miejsca w konkursie fotograficznym, zorganizowanym przez SP nr 1, pt. „Miejsca związane z Janem Pawłem II”.

Serdeczne podziękowania i gratulacje składamy również na ręce Rodziców naszych uczniów.

Barbara Biedrzycka – Falba, Bogumiła Ruś - organizator