• VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

• 19.11.2021 10:41
        • Galeria zdjęć -> TUTAJ

• „Habemus Papam! Carolum Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Wojtyla!”- słowa te, wypowiedziane ponad 4 dekady temu, wciąż wypełniają nasze serca radością, wzruszeniem i dumą.

16 października 2020 r. minęła 42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji zorganizowaliśmy VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. Wpisał się on w tegoroczne powiatowo -  dekanalne obchody Roku św. Jana Pawła II. I mimo, że konkurs przebiegał w formie zdalnej, cieszył się  zainteresowaniem uczniów ze szkół powiatu nidzickiego. Przyczynił się też do tego, że dzień 15.10. 2020 roku stał się w naszej małej ojczyźnie świętem poezji Jana Pawła II. Komisja, korzystając z gościnności ks. Adama Turka, zebrała się w przytulnej kawiarence „U Bolesi” i po wysłuchaniu recytacji odtworzonych z nadesłanych nagrań wyłoniła laureatów.

Oto tegoroczni zwycięzcy:

Kl. IV - VI

I miejsce  - Zuzanna Polinkiewicz – SP nr 3 w Nidzicy

II miejsce - Dominika Klimaszewska – SP nr 1 w Nidzicy

III miejsce - Anna Jaroszek- SP w Łynie

WyróżnieniePaweł Chmielewski- SP nr 3 w Nidzicy

Kl. VII - VIII

I miejsce - Nikola Lachtara – SP nr 3 w Nidzicy

II miejsce - Szymon Grzebski – SP nr 3 w Nidzicy

III miejsce - Roksana Bar- SP nr 2 w Nidzicy

WyróżnienieHanna Zielińska –SP nr 1 w Nidzicy

Podsumowaniem tego konkursu niechaj będą słowa wypowiedziane przez panią Zenobię Burską: „ VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II z okazji Dnia Papieskiego był okazją, by wsłuchać się w strofy utworów tak bliskich poecie i słuchaczom. Wpisują się one w codzienność człowieka, jego potrzeby, sposób postrzegania przyrody i jego samego. Dzieci i młodzież, na miarę swoich możliwości recytatorskich, starały się uchwycić klimat tej poezji - pełnej ciepła, zadumy i refleksji. Niektórym się to udało w całej pełni, przykuwały uwagę słuchacza słowem, wyrazem twarzy, gestem. Duże zainteresowanie konkursem dowodzi uznania dla poezji Jana Pawła II i jej miejsca w literaturze”.

Pani Zeniu, dziękujemy bardzo za te słowa. Dowodzą one, że trzeba podejmować inicjatywy, które przybliżają młodym postać Papieża Polaka.

Komisji w składzie: ks. kanonik dr Edward Rozoga, p. Zenobia Burska, p. Karolina Bołkun, p. Barbara Biedrzycka – Falba serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i cudowną atmosferę.

Wyrazy wdzięczności za wsparcie duchowe oraz materialne podczas organizacji konkursu kierujemy również do Starosty Powiatu Nidzickiego - p. Marcina Palińskiegoks. Prałata Tadeusza Lewdarowicza, ks. kanonika Adama Turkaks. Kanonika dr hab. Pawła RabczyńskiegoKurii Metropolitarnej Archidiecezji WarmińskiejDyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy, Radzie Rodziców przy SP3 w Nidzicy, Bankowi Spółdzielczemu w Nidzicy.

Serdeczne podziękowania składamy przede wszystkim uczniom - uczestnikom konkursu i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. Dzięki Wam, papież Jan Paweł II wciąż żyje w naszych sercach. Niech słowa Jego poezji towarzyszą nam jako duchowy drogowskaz w drodze po lepsze jutro.

Zapraszamy do wysłuchania  recytacji wierszy Karola Wojtyły w wykonaniu uczniów SP nr 3 :

„Rysopis człowieka”  w wykonaniu uczennicy klasy IV b - Zuzanny Polinkiewicz

„Pieśń o Bogu ukrytym” w wykonaniu ucznia klasy VI c – Pawła Chmielewskiego