• Ogólnopolski, ministerialny program "Liga Robotów"

    Ogólnopolski, ministerialny program "Liga Robotów"

    17.11.2023 18:04
    Galeria zdjęć->TUTAJ

    Z radością informujemy, że nasza szkoła - TRÒJKA Nidzica - zakwalifikowała się do ogólnopolskiego, ministerialnego programu Liga Robotów, który jest projektem realizowanym w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego – Laboratoria Przyszłości, prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami.

    Zadaniem szkolnej drużyny „robotycznej” będzie zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota  niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej.
    Idea Ligi Robotów została oparta na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics), które zakładają łączenie i przenikanie się najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki.
    Trwają intensywne przygotowania do nadchodzących Regionalnych Turniejów Robotycznych. Konkurs regionalny dla szkół z województwa warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego odbędzie się we Włocławku 16 listopada, czyli już w najbliższy czwartek. 
    Nasza szkolna drużyna robotyczna składa się z uczniów z kl. 4-8, a opiekunami zakwalifikowanej drużyny są nauczyciele p. Karol Rudziński i Jacek Gnidziński.
    Mamy nadzieję, że udział w ogólnopolskim projekcie będzie dla naszej drużyny niezapomnianą przygodą. Trzymamy za Was kciuki. Powodzenia!
    #TrójkaNidzica #LaboratoriaPrzyszłości #Robotyka #Programowanie #SP3Nidzica
     
   • Program "Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej"

    Program "Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej"

    29.09.2023 17:52

    Galeria zdjęć->TUTAJ

    Wzorem minionego roku szkolnego, również w tym, uczniowie naszej szkoły będą brać udział w programie: "Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej".

    Zajęcia prowadzone będą raz w tygodniu przez pedagoga szkolnego z wytypowaną wcześniej grupą uczniów, tym razem z klasy 4. Program wpisany jest do krajowego systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Celem głównym jest rozwijanie u uczniów będących w wieku 8-12 lat umiejętności, które pozwolą im radzić sobie ze stresem i trudnościami.

    Dzieci podczas zajęć będą uczyć się :

    - budować poczucie własnej wartości i prawidłowej samooceny na podstawie swoich potrzeb i uczuć,

    - rozwijać kreatywność i kompetencje poznawcze,

    - nawiązywać i utrzymywać bliskie relacje z innymi osobami,

    - pracować nad koncentracją i świadomym podejściem do otaczającej je rzeczywistości.

    Dodatkowo uczniowie klasy 1 i klasy 3 edukacji wczesnoszkolnej również będą uczestniczyć w programie „Przyjaciele Zippiego”. To międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

   • Program "Przyjaciele Zippiego"

    Program "Przyjaciele Zippiego"

    25.09.2023 18:28
    Galeria zdjęć->TUTAJ

    ,,Przyjaciele Zippiego" to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego. Uczy dzieci różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje z innymi ludźmi.
    Program będzie realizowany w klasach I A i III A.
    Pierwsze spotkanie już we wtorek.
    Zajęcia prowadzić będą: Edyta Chmielewska i Ewa Szechińska.
    • Kontakty

     • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
     • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica Poland
     • (+48) 89-625-32-54
     • E-mail szkoły: sekretariat@sp3nidzica.edu.pl
     • E-mail dyrektora szkoły: dyrektor@sp3nidzica.edu.pl
     • E-mail wicedyrektora szkoły: wicedyrektor@sp3nidzica.edu.pl
     • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
    • Logowanie