• Akademia Bezpiecznego Puchatka – klasa 1 b

• 19.11.2021 10:49
      • Galeria zdjęć -> TUTAJ
      • W tym roku szkolnym uczniowie z klasy I b, pod kierunkiem Pana Jacka Gnidzińskiego, uczestniczyli w rocznym cyklu zajęć w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Celem akcji była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze i w Internecie.

Dzieci uczestnicząc w zajęciach uczyły się jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie ferii zimowych i wakacji. Dzieci przypomniały sobie o konieczności noszenia odblasków. Program poruszył także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz bezpiecznych zachowań w domu, kształtował u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczył właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w tych zajęciach wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce min. w Miasteczku Ruchu Drogowego, z wykorzystaniem bogatej bazy dydaktycznej istniejącej w szkole od wielu lat.

W kwietniu uczniowie przystąpili on-line do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Nasze pierwszaki wspaniale rozwiązały test, który był sprawdzianem zdobytej wiedzy. W nagrodę otrzymały Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka, a nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Warto organizować i uczestniczyć w tego typu akcjach, które w atrakcyjny sposób przekazują wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na każdym etapie kształcenia. Edukacja związana z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży to niezwykle ważna inicjatywa w ich przyszłość.

Wychowawca klasy : Agnieszka Gnidzińska