• Obie drużyny Trójki ZWYCIĘZCAMI FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH BRD !

• 23.05.2022 00:19
        • W dniach 19-20 maja 2022 roku na obiektach Szkoły Podstawowej w Nowakowie (koło Elbląga) odbył się Finał Wojewódzki w ramach XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem Turnieju był WORD Elbląg. W pierwszym dniu rywalizowała grupa młodsza do lat 12, a w drugim grupa starsza powyżej 12 lat.

Turniej ma za zadanie propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego. Tradycyjnie uczniowie napisali test pisemny z wiedzy o zasadach ruchu drogowego, test z zasad poruszania się na skrzyżowaniach dróg oraz zmierzyli się w teście praktycznym tj. jeździe rowerem po torze sprawnościowym, jeździe w miasteczku ruchu drogowego, a także z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W finale wojewódzkim wzięło udział 28 drużyn: 14 - do 12 lat oraz 14 - powyżej 12 lat. Obie drużyny Trójki Nidzica odniosły niewątpliwy sukces zajmując PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej.

Paweł Chmielewski - rezerwa

W grupie młodszej indywidualnie zwycięzcą turnieju został Franciszek Fydrych, a trzecie miejsce zajął Dawid Korpal.

W grupie starszej indywidualnie zwyciężyli ex aequo Aleksander Ciężki i Marcel Wiśniewski, drugie miejsce zaś zajął Maciej Jankowski.

Zwycięskie drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy będą reprezentowały województwo warmińsko-mazurskie w Finałach Krajowych, które odbędą się w dniach 1-2 czerwca 2022 r. w Nidzicy (grupa starsza) oraz 6-7 czerwca w Białymstoku (grupa młodsza).

Drużynami BRD w TRÓJCE, przysparzając naszej szkole radości i dumy, od lat zajmuje się Pan Jacek Gnidziński.

Gratulujemy zwycięstwa Panu Jackowi i naszym zawodnikom oraz życzymy powodzenia w Mistrzostwach Polski.

TRÓJKA Nidzica Bezpieczna w Ruchu Drogowym - nasza wizytówka i duma od lat !