• Projekt Od słowa do sceny

• 08.01.2024 19:43
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

"Ty pracujesz, bo musisz; my mrówki - z ochoty."

Tak, tak, niczym mrówki i naprawdę z wielką ochotą uwijaliśmy się z wykonaniem zadań podczas realizacji projektu " Od słowa do sceny".

Z ogromną przyjemnością i niecodziennym zaangażowaniem przygotowaliśmy przedstawienia kukiełkowe na podstawie wybranych bajek Ignacego Krasickiego. Samodzielnie wykonaliśmy teatrzyk, kukiełki i scenografię. Ułożyliśmy też scenariusze, wykorzystując treści poznanych bajek.

Zgodnie z ich przesłaniem lew był fałszywie pokorny, owca padła ofiarą swojej naiwności, zaś szczura zgubiła nadmierna pycha. Zajączek został zjedzony wśród serdecznych przyjaciół. Zradziecka czapla poniosła zasłużoną karę. Skromny żółw natomiast wciąż cieszy się swym małym domkiem.

Nasza zabawa w teatrzyk idealnie wpisała się w oświeceniową ideę, by uczyć się i bawić! Miło jest łączyć przyjemne z pożytecznym! I warto brać przykład z mrówek!

Razem z Anią Borkowską - Uczniowie kl. 6a.