• Podsumowanie projektu edukacyjnego "Autystycznie Aktywni"

• 09.05.2024 11:02
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

Kwiecień- miesiąc świadomości autyzmu dobiegł końca, a wraz z nim projekt edukacyjny “Autystycznie Aktywni”. Wykonaliśmy wiele ciekawych zadań. Oto one:

* Dzień Świadomości Autyzmu – 5 kwietnia zorganizowaliśmy obchody w szkole.

*„Zaświeć się na niebiesko” – wykonaliśmy fotobudkę oraz posiadaliśmy niebieski element garderoby, w tym serduszka z niebieską nieskończonością.

* "Każdy ma talent" - jeden z autystycznych uczniów wykonał stroik wielkanocny.

* Sportowe zmagania oraz

* Moja ulubiona aktywność sportowa- uczniowie klasy 3a mieli przyjemność uczestniczenia w “Niebieskich Igrzyskach” na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy. Konkurencji było tak wiele, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

*Co wiesz o... autyzmie? - w grupach przedszkolnych odbyła się pogadanka, uświadamianie dzieci na temat autyzmu oraz

* A jak autyzm - dzieci wykonały wyraz autyzm za pomocą piankowego alfabetu.

* „Laboratoria przyszłości w mojej szkole” - jedna z autystycznych uczennic wykonała króliczka za pomocą długopisu 3d.

* „Poznajmy się”- nasza szkoła w tym roku obchodziła 45-lecie.

I tym pozytywnym akcentem kończymy udział w programie. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym fantastycznym projekcie. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli: Ewy Szechińskiej Marty SzymańskiejEdyty GrzeliAleksandry Dembowskiej Joanny Sątowskiejoraz Karola Rudzińskiego za ogromne wsparcie podczas realizacji projektu.

Jolanta Skwarska, Justyna Rogowska.