Ogólnopolska olimpiada z matematyki Olimpusek.

28.03.2024 11:43

Galeria zdjęć->TUTAJ

20 marca 2024 roku 50 uczniów klas 1-3 wzięło udział w wiosennej sesji Ogólnopolskiej olimpiady z matematyki Olimpusek. Olimpiada z matematyki zawierała zadania o różnym stopniu trudności, dlatego każdy uczeń mógł spróbować swoich sił.

Organizator zobowiązał się przekazać wyniki do 17 maja 2024 roku.

Każdy uczestnik olimpiady, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych zostały przewidziane nagrody w postaci atrakcyjnych książek, dyplomów laureata oraz dyplomów laureata I miejsca. Trzymamy za Was kciuki.

Koordynatorki konkursu:

Agnieszka Gnidzińska, Ewa Szwarc.

Zwiedzanie Zamku w Nidzicy przez uczniów klasy 2a

20.03.2024 17:36

Galeria zdjęć->TUTAJ

15 marca dzieci z klasy 2a zwiedzały Zamek Krzyżacki w Nidzicy. Ta edukacyjna wyprawa miała na celu przybliżenie uczniom historii zamku i naszej miejscowości oraz poznanie warunków życia w przeszłości.

Dzieciom towarzyszył Pan przewodnik, który oprowadził nas po salach i opowiedział o wystawie przedmiotów użytkowych z dawnych czasów.

Taka ,,żywa lekcja" historii na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

Wych. Ewa Szwarc.

Program "Czyste powietrze wokół nas"

20.03.2024 17:33

Galeria zdjęć->TUTAJ

„Czyste powietrze wokół nas” to program realizowany w naszym oddziale przedszkolnym i ktorego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Dzięki niemu uczymy dzieci jak dbać o zdrowie i czyste powietrze szczególnie uwrażliwiając je na temat szkodliwości dymu papierosowego.

Zajęcia były prowadzone metodą warsztatową, wykorzystano także burzę mózgów i mapę myśli. Dziękujemy serdecznie za wspaniałe zajęcia poprowadzone przez Panią z PSSE NIDZICA - Klaudię Dzięgielewską - która podała naszym dzieciom przepis na wzorowe dbanie o dobre zdrowie.

Aleksandra Dembowska gr. "Tygryski", Joanna Sątowska gr. "Słoneczka".

Warsztaty wielkanocne pod hasłem ,,KREATYWNA WIELKANOC"

17.03.2024 15:41

,,...Palmy - pachną jak łąka

w samym środku lata.

Siada mama przy stole,

A przy mamie - tata. I my..."

13 marca do wspólnej pracy zasiedli uczniowie z klas 1b i 2a wraz ze swoimi rodzicami. W tym bowiem dniu odbyły się warsztaty wielkanocne pod hasłem ,,KREATYWNA WIELKANOC". Ich celem było nie tylko wspólne spędzenie czasu, ale przede wszystkim kultywowanie tradycji wielkanocnych. W niezawodnym gronie, miłej atmosferze, wśród utalentowanych rodziców i dzieci, pomysłów było bardzo wiele. Powstały więc piękne palmy, stroiki i inne ozdoby na wielkanocny stół.

Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: Agnieszka Gnidzińska, Ewa Szwarc, Jacek Gnidziński.

Zajęcia z upcyklingu w ramach programu Talentowisko

17.03.2024 15:24

Galeria zdjęć->TUTAJ

Czy słoik po dżemie może stać się pięknym wazonem? Okazuje się, że tak!

Podczas zajęć z upcyclingu w ramach programu edukacyjnego TalentowiSKO uczniowie klasy 3 a i 4 b nadają nowe życie zużytym przedmiotom. Co z tego wyniknie? Póki co, owiane jest to słodką tajemnicą. Grunt, że dzieci wykazują się niezwykłą kreatywnością, zapałem do pracy, odkrywając i rozwijając w sobie talenty nie tylko plastyczne, ale i organizacyjne. A wszystko to z domieszką lekcji o pożytecznym oszczędzaniu, nie tylko naszej planety. Uczniowie uczą się oszczędzania pieniędzy w ciekawej formie: wpłacają dowolną kwotę pieniędzy na wspólne konto oszczędnościowe i zbierają na wspólny cel, jakim może być dofinansowanie do wycieczki szkolnej, czy bilet wstępu do parku rozrywki. Mogą również wypłacić swoje oszczędności pod koniec roku szkolnego na własne potrzeby.

A wracając do upcyclingu: nie omieszkamy poinformować o finalnym efekcie naszych zmagań i namacalnych wersjach naszej wyobraźni.

Członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności wraz z koordynatorami Bogumiłą Ruś i Justyną Rogowską.