• Światowy Dzień Pluszowego Misia

   Światowy Dzień Pluszowego Misia

   26.11.2023 11:15

   Galeria zdjęć->TUTAJ

   24 listopada nasze przedszkolaki gościły w sali rycerskiej nidzickiego zamku, a to z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

   Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy zorganizowała gminny konkurs ph. "MIŚ ASTRONOM". Niezmiernie cieszymy się z sukcesu naszych wychowanków, którzy zostali laureatami konkursu w kat. oddziałów zerowych. Oto oni:

   I MIEJSCE - ANTONI KOCH GR. 0B

   III MIEJSCE - LILIANA MAŹNIO GR. 0A

   Po wręczeniu nagród maluchy wysłuchały bajki czytanej przez Burmistrza Nidzicy oraz Panią Dyrektor CUW.

   Kolejną świetną dla naszych dzieci atrakcją był czynny udział naszych chłopców w "walce na miecze", która była elementem przedstawienia teatralnego, przygotowanego przez Teatr La Lola pt. "Podróż dookoła Słońca". Pojedynek rozegrał się między Polską, a Krzyżakami - oczywiście zwyciężyła Polska .

   Dziękujemy za pełen wrażeń dzień spędzony w towarzystwie pluszowych misiów oraz za doskonałą lekcję o życiu polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

   Aleksandra Dembowska, Joanna Sątowska, Joanna Tyberska.

  • Uroczystość obchodów 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego

   Uroczystość obchodów 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego

   26.11.2023 10:58

   Galeria zdjęć->TUTAJ

   W środę, 22 listopada 2023, w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie miała miejsce uroczystość obchodów 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Uczczono to Galą Sportu Szkolnego, podczas której wyróżniającym się w Związku działaczom wręczono odznaczenia.

   Jest nam niezmiernie miło, bo w gronie odznaczonych znalazło się dwóch nauczycieli TRÓJKI Nidzica: Pan Jacek Gnidziński oraz Pan Kazimierz Wrotek.

   Pan Jacek Gnidziński- nasz wicedyrektor - to pasjonat sportu, zwłaszcza lekkoatletyki i wieloletni propagator sportu rowerowego w szkole, gminie, powiecie i województwie. Jest on również organizatorem wielu imprez rowerowych szczebla centralnego z Mistrzostwami Polski włącznie.

   Pan Kazimierz Wrotek, na co dzień nauczyciel w-f, to również Członek Zarządu Wojewódzkiego W-M SZS, od 40 lat działacz na rzecz sportu szkolnego, organizator wielu zawodów i turniejów sportowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

   Panu Jackowi i Kazikowi składamy NAJSZCZERSZE GRATULACJE , zaś Państwa z satysfakcją informujemy, że mamy tym samym swój udział w sukcesie Gminy Nidzica, która dzięki ciężkiej pracy wielu nauczycieli wychowania fizycznego naszej gminy może od wczoraj cieszyć się DRUGIM MIEJSCEM W WOJEWÓDZTWIE w kategorii gmin miejskich.

   Ze sportowym pozdrowieniem:

   Jacek Gnidziński oraz Kazimierz Wrotek.

  • Wieczorek klasowy w klasie 6a

   Wieczorek klasowy w klasie 6a

   26.11.2023 11:02

   Galeria zdjęć->TUTAJ

   17 października 2023r. w klasie 6a odbył się pierwszy wieczorek klasowy. Tańcom nie było końca. Podczas wieczorku odkryliśmy bardzo wiele talentów.. umiejętności śpiewania po polsku i po angielsku oraz talenty taneczne. Dzieci m.in. skakały na skakance, grały w gumę i brały udział w różnych konkursach. Wszystkim towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzy

   Wieczorek zakończył się oglądaniem meczu Polska-Czechy z klasą 7b.

   Wychowca kl.6a - Joanna Wińska-Kostka

   Opiekun kl. 7b - Paweł Jankowski

  • Podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w Narodowym Czytaniu "Nad Niemnem"

   Podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w Narodowym Czytaniu "Nad Niemnem"

   26.11.2023 10:41

   Galeria zdjęć->TUTAJ

   Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" już za nami.
   Oprócz wspomnień, emocji, wrażeń i wzruszeń pozostaną jeszcze pamiątki, które otrzymaliśmy od Pary Prezydenckiej w podziękowaniu za udział w tym pięknym, narodowym przedsięwzięciu. Są to: pieczęć, piękne wydanie "Nad Niemnem" z dedykacją i list z podziękowaniami za zaangażowanie i inspirowanie młodzieży do odkrywania uroków natury i piękna literatury.

   Kasia Kobylińska, Ania Borkowska.

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

   Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

   23.11.2023 08:28

   Galeria zdjęć->TUTAJ

   20 listopada to niezwykły dzień, w którym wszyscy zwracają uwagę na prawa najmłodszych ludzi. To Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o prawach dziecka. Polska ratyfikowała ten dokument w 1991 roku.

   Nasza szkoła wzięła udział w obchodach święta. W tym dniu dominował kolor niebieski, były niebieskie baloniki i chorągiewki. Ten kolor symbolizuje solidarność z dziećmi na całym świecie. Uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w zajęciach nt. praw dziecka, wysłuchali wiersza M. Brykczyńskiego pt."O prawach dziecka", przygotowali plakaty o tej tematyce, ale także przypomnieli sobie jakie mają obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka swoich rodziców, Polaka i człowieka.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
   • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica Poland
   • (+48) 89-625-32-54
   • E-mail szkoły: sekretariat@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail dyrektora szkoły: dyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail wicedyrektora szkoły: wicedyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
  • Logowanie