• Działalność Rady Rodziców - rok szkolny 2020/2021

• Rozwiązanie konkursu „Uwolnij książkę”

19.11.2021 12:17

Galeria zdjęć -> TUTAJ

Bardzo dziękujemy Pani Eli Skwarskiej i uczniom klasy 6 c, którzy jako jedyni wzięli udział w konkursie i stworzyli plakaty reklamujące akcję „Uwolnij książkę” w SP 3.

Ponieważ prace są grupowe i nikt prócz uczniów tej klasy nie podjął się zadania w żadnej z trzech kategorii - nagrodę otrzymuje cała klasa 6 c wraz z wychowawcą. Ustalimy z uczniami co to będzie, w ramach przewidzianego budżetu.

DZIĘKUJEMY, a z akcją „Uwolnij książkę” ruszamy już niebawem !

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2020 19:43
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Przedstawiciele Rady Rodziców odwiedzili dziś szkołę z życzeniami dla wszystkich pracowników SP nr 3 w Nidzicy wręczając symboliczne upominki.

• Ogłaszamy konkurs na plakat do akcji „Uwolnij książkę” !

29.09.2020 13:59

1. Czas zgłaszania prac: do 14 października 2020 r.  (plastyczne i anglojęzyczne składamy do świetlicy, informatyczne przesyłamy mailem rrsp3nidzica@gmail.com. Każda praca ma mieć dołączone dane dziecka, klasę do której chodzi i kategorię konkursu.

2. Ogłoszenie wyników:  19 października 2020 r.

3. Dla kogo: dla wszystkich chętnych.

4. Są trzy kategorie prac do wyboru: plastyczna, informatyczna (plakat w wersji na komputer), anglojęzyczna (technika dowolna).

5. CEL: stworzenie plakatu promującego akcję „Uwolnij książkę” w naszej szkole.

Ważne ! – obowiązkowo, niezależnie od kategorii prac, musi być wymyślone nowe hasło akcji.

6. Komisja oceniająca: członkowie Rady Rodziców plus w każdej kategorii odpowiednio: nauczyciel plastyki, informatyki i języka angielskiego.

7. Nagroda rzeczowa za pierwsze miejsce w każdej z trzech kategorii.

Zapraszamy do wspólnej zabawy !!!

• Zapraszamy do udziału w akcji „Uwolnij książkę”, czyli bookcrossing

29.09.2020 13:15

Rada Rodziców przy współpracy z pracownikami Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy pragnie wprowadzić w Naszej Szkole Akcję:

„Uwolnij książkę”, czyli bookcrossing,

niecodzienne zjawisko, mające na celu zjednoczenie miłośników czytania.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, a jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem.

Co potrzebujemy? Zorganizować miejsce w szkole, gdzie takie książki będzie można oddać po przeczytaniu dla innych - kto się włącza ? kto pomoże ? może jakiś plakat by się przydał ?

Czekamy na odzew !