Aktualności

          • Występ uczniów kl. I podczas Gminnych Dożynek 2025 r.

          • Trójkowe Pierwszaczki zachwyciły swoim występem uczestników Gminnych Dożynek 2025r.

            Wspaniale zaprezentowały na scenie ludowy taniec Trojak, który przygotowały pod kierunkiem Pani Edyty Sękowskiej.

            Mnóstwo uśmiechów i braw zebrali mali artyści. Chociaż trema przed występem była ogromna to jednak wszystko pięknie się udało.

            Wielkie BRAWA I GRATULACJE.

          • Narodowe Czytanie

          • Już od kilku lat nasza szkoła bierze udział w Narodowym Czytaniu, któremu patronuje Prezydent Polski. W tym roku z całą Polską odkrywaliśmy poezję Jana Kochanowskiego. Chociaż poeta tworzył w XVI wieku, jego utwory wciąż bawią, śmieszą i poruszają. Niosą ze sobą uniwersalne, ponadczasowe treści.

            Kasia Kobylińska, Ania Borkowska.

          • Uczniowie kl. 1 i 3 na pokazowych zajęciach z klockami Lego

          • W czwartek na uczniów klasy 1 i 3 czekała fajna niespodzianka. Dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazowych zajęciach z ulubionymi przez wszystkie pokolenia klockami Lego. Świetna i angażująca zabawa połączona z nauką . Dzieci, które są zainteresowane tymi zajęciami pozalekcyjnymi uzyskają informację u wychowawcy.

          • Rozmowy o bezpieczeństwie i zdrowym żywieniu w oddziale przedszkolnym

          • Oddział przedszkolny odwiedzili wyjątkowi goście – policjanci z Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy : Oficer Prasowy podkom. Alicja Pepłowska i dzielnicowy st. asp. Mariusz Klimkowski, którzy w przyjazny sposób opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i podczas zabawy.

            Drugim ważnym tematem była zdrowa dieta i higiena – o czym opowiedziała Koordynator Oświaty Zdrowotnej Klaudia Dzięgielewska z Sanepidu w Nidzicy. Słoneczka i Pszczółki dowiedziały się, dlaczego warto jeść warzywa i owoce, jak prawidłowo dbać o czystość rąk i dlaczego zdrowe nawyki są tak ważne od najmłodszych lat.

            Dziękujemy naszym gościom za pouczające i pełne uśmiechu spotkania!

            #Bezpieczeństwo #Zdrowie #NaszeZerówki #KPPNidzica #Sanepid #sp3nidzica

          • Wycieczka rowerowa uczniów klasy 8a do Łyny

          • Przed nami TRÓJKOWE Święto Rodziny - XI RODZINNY RAJD ROWEROWY, na który ZAPRASZAMY w niedzielę 21 września.

            Tym razem na nasz rajd ZAPRASZA klasa 8a pozdrawiając z dzisiejszej wycieczki rowerowej do Łyny - wycieczki, która przyniosła nam wszystkim cudowne emocje, radość bycia razem i ...mokre buty po "wodowaniu" w rzece oraz spodnie podarte w ucieczce przed wyimaginowanym dzikiem. Była też dziurawa dętka w drodze, ale i z tym kłopotem poradziliśmy sobie śpiewająco .

            Wróciliśmy pełni radości, którą, podczas wspólnej rowerowej przygody dzieliliśmy się z naszymi opiekunami:

            panem Jackiem Gnidzińskim oraz

            Jackiem Maculewiczem /foto, montaż filmu/

          • Festyn z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

          • Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęliśmy w wyjątkowo radosnej atmosferze – wszystko za sprawą naszej Rady Rodziców przy SP3 w Nidzicy i zorganizowanego przez Radę szkolnego festynu, który odbył się 5 września.

            Było kolorowo, głośno i naprawdę WESOŁO, a wszyscy bawiliśmy się cudownie!

            Nieocenioną pomoc w organizacji tego fantastycznego przesięwzięcia okazali nam:

            Stowarzyszenie JEDNO ŻYCIE - Konrad Księżniak

            Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej

            Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

            Ale figle

            Bank Spółdzielczy w Nidzicy

            Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy

            Społem PSS Nidzica

            MOSiR Nidzica.

            DZIĘKUJEMY, że byliście z nami.

            Pięknie rozpoczęliśmy nasz nowy rok szkolny – oby cały był równie udany!

            W imieniu całej społeczności szkolnej Rada Rodziców przy SP3 w Nidzicy pragnie serdecznie podziękować za wpłaty na rzecz Komitetu Rodzicielskiego. Dzięki Państwa wsparciu możliwa jest realizacja wielu inicjatyw, które wzbogacają szkolną rzeczywistość naszych uczniów – zarówno pod względem edukacyjnym, jak i wychowawczym; wspólnie tworzymy szkołę, w której dzieci czują się dobrze, bezpiecznie i rozwijają swoje pasje.

            Za zaangażowanie w organizację piątkowego festynu DZIĘKUJEMY UCZNIOM ORAZ NAUCZYCIELOM TRJKI: członkom koła informatycznego Jasiowi Julkowi Kubiei Olkowi oraz naszym wolontariuszom, którzy malowali twarze i robili tatuaże: ZuziMarysi Wiktorii Alii Miłoszowi. Dzięki naszej wspólnej pracy, pomysłowości i poświęconemu czasowi, udało się stworzyć wyjątkowe wydarzenie, które całej społeczność szkolnej dostarczyło mnóstwo radości.

            Doceniamy każdy wysiłek – od planowania i przygotowań, po obecność i wsparcie w dniu festynu. Dlatego z całego serca dziękujemy NAUCZYCIELOM TRJKI, którzy z ogromnym zaangażowaniem i pasją włączyli się w organizację naszego przedsięwzięcia. Dziękujemy:

            Pani Ani Borkowskiej, Panu Wicedyrektorowi Jackowi Gnidzińskiemu, Panu Karolowi Rudzińskiemu oraz

            Panu Jackowi Maculewiczowi.

            To dzięki Wam ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów i uczennic naszej TRÓJKI. Dziękujemy Wam wszystkim za ogrom pozytywnej energii - niech będzie z nami przez cały kolejny rok szkolny.

          • Trójkowe rozpoczęcie roku szkolnego

          • Razem z naszą Radą Rodziców przy SP3 w Nidzicy SERDECZNIE ZAPRASZAMY na:

            TRÓJKOWE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026!

            Klasy 0-3 godz 10.00 - 11.00

            Klasy 4-8 godz 11.00 - 12.00

            Rozpoczynamy nowy rok szkolny z energią, uśmiechem i wspólną zabawą! Niech to będzie wspólny, pozytywny start w nowy rok szkolny !

          • Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2025/2026

          • Po wakacyjnej przerwie - nasza TRÓJKA znów zatętniła życiem. Korytarze wypełniły się uczniami i brzmią radością powakacyjnych rozmów i wspomnień.

            Niech to będzie rok pełen ciekawych wyzwań, motywacji do działania, radości z nauki, sukcesów i samych inspirujących chwil w gronie koleżanek, kolegów i nauczycieli.

          • Informacja dla Rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych

          • Drodzy Rodzice naszych Przedszkolaków.

            Dyrekcja TRÓJKI Nidzica serdecznie zaprasza na nasze pierwsze wspólne spotkanie. Rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych zapraszamy 27.08.2025 r. o godz. 16.00 do sali nr 25 /biologia-chemia, obok świetlicy/.

            Do zobaczenia w najbliższą środę.

          • Informacja dotycząca obozu sportowo- rekreacyjnego do Jantaru

          • To już za 3 dni -14.08.2025r. godz.12.30 - WYJEŻDŻAMY NA OBÓZ sportowo- rekreacyjny do Jantaru.

            ZBIÓRKA przed budynkiem szkoły godz. 12.00.

            Powrót 21.08.2025 r. w godz. 12.30- 13.00.

            Bardzo proszę o dostarczenie II raty wpłaty do sekretariatu szkoły.

            Kazimierz Wrotek.

          • Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2024/2025

          • Dziś zakończyliśmy rok szkolny 2024/2025 - rok wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów.

            Gratulujemy Wam wszystkim Drodzy Uczniowie!!!

            Gratulujemy szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli wybitne sukcesy w nauce. Dziękujemy Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Jednocześnie dziękujemy tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych.

            Za wspieranie inicjatyw podejmowanych w szkole, dobre rady oraz zrozumienie serdecznie dziękujemy Organowi prowadzącemu - p. Jacek Kosmala - Burmistrz Nidzicy oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy – p. Joannie Dobroń.

            Za współpracę, wszelkie działania wspierające naszą szkołę, zaangażowanie w proces kształcenia naszych dzieci dziękujemy Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły i jej przewodniczącą – p. Ewą Zdancewicz.

            Dziękujemy organizacjom i przedsiębiorcom działającym na terenie naszej miejscowości, które wspierają nas w realizacji zadań szkoły. Dziękujemy za współpracę, zaangażowanie, okazywaną pomoc, ofiarność, wsparcie rzeczowe i finansowe.

            Dyrekcja Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Administracji i Obsługi Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy.

          • Pożegnanie klas ósmych

          • Nasze spotkanie pożegnania klas ósmych miało charakter historyczny. Z jednej strony dlatego, że spotykaliśmy się w takim gronie po raz ostatni, z drugiej - ponieważ temu spotkaniu towarzyszyła świadomość, że lata spędzone w szkole stają się historią, a jednocześnie początkiem nowego czasu ….

            Drodzy Ósmoklasiści.

            Życzymy Wam, aby doświadczenia, które zdobyliście w naszej szkole, dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się uczynić PRAWDĘ pochodnią, której światło nie pozwoli Wam zgubić tego, co najistotniejsze w byciu prawdziwym człowiekiem.

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Administracji i Obsługi Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy.

          • Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego i Energylandii

          • Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego i Energylandii była niesamowitym przeżyciem!

            Pierwszego dnia odwiedziliśmy Ojcowski Park Narodowy, który zachwycił nas swoim pięknem i spokojem. Spacerowaliśmy malowniczymi szlakami, podziwiając skały, jaskinie i Zamek w Ojcowie. Przewodnik ciekawie opowiadał o historii i przyrodzie tego miejsca, co sprawiło, że jeszcze bardziej doceniliśmy jego wyjątkowość.

            Drugiego dnia czekała na nas zupełnie inna atrakcja – Energylandia! To miejsce pełne adrenaliny i dobrej zabawy. Każdy znalazł coś dla siebie – od ekstremalnych kolejek górskich po spokojniejsze atrakcje wodne. Wspaniała atmosfera i mnóstwo emocji sprawiły, że ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

            Organizatorzy: Pani Ewelina Tadrzak, Paweł Jankowski, Jarosław Kosobucki.

          • Uczniowie kl. 2b na pikniku promującym zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną

          • W zdrowym ciele zdrowy duch...

            Pod takim hasłem uczniowie klasy 2 b brali udział w pikniku promującym zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną, które są kluczowe w procesie dbania o zdrowie. Wspólne ćwiczenia, gry i zabawy, śpiewy i pląsy oraz spożywanie zdrowych owocowo - warzywnych przekąsek sprzyjały zdrowiu i integracji zespołu klasowego.

            Było to przyjemne podsumowanie projektu ,,Zdrowe życie, pierwsza pomoc" .

            Agnieszka Gnidzińska.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
      • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica
        Poland
      • (+48) 89-625-32-54
      • E-mail szkoły: zs3@nidzica.pl
      • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
    • Logowanie