• Andrzejki w świetlicy szkolnej

• 08.12.2021 22:58
          • Galeria zdjęć -> TUTAJ
          • „ Hokus pokus, czary mary, żeby wróżba się spełniła złóżmy dary ...”

Andrzejki, to czas wróżb i zabaw, dlatego nie mogło ich zabraknąć również w naszej świetlicy.  Na początku dzieci  dowiedziały się o tradycjach i zwyczajach andrzejkowych, a potem wyruszyły w świat magii i czarów. Wróżby tradycyjne przeplatały się z nowoczesnymi, a wszystkie „przepowiadały”  bliższą i dalszą przyszłość. Były kostki szczęścia, magiczne karty, dzięki którym dzieci mogły dowiedzieć się, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, przekłuwanie serca z imieniem przyszłego wybranka,  magiczne karty z przestrogami, czarodziejski kapelusz. Nie zabrakło również „wędrowania” butów przez całą salę oraz cukierków i ciasteczek z wróżbami. Po wróżbach przyszedł czas na tańce przeplatane  zabawami w rytm ulubionych przez dzieci utworów muzycznych. Dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat, który udzielił się wszystkim uczniom.