Międzynarodowy Dzień Gofra w świetlicy szkolnej

28.03.2022 19:32
          Galeria zdjęć -> TUTAJ

25 marca 2022 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Gofra. Przysmak ten, wywodzący się z Belgii, podbił już cały świat. Takie okazje do świętowania bardzo lubimy. To świetny pretekst, by rozpocząć sezon lekkich deserów. Te pyszne, chrupiące i pulchne gofry goszczą w świetlicy często i są ulubionym przysmakiem naszych wychowanków.

Pozdrawiamy razem z naszymi Paniami ze świetlicy.

Święta tuż, tuż, a w naszej świetlicy piernikowe szaleństwo !

23.12.2021 14:48
          Galeria zdjeć -> TUTAJ

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierników i ich zapachem. Niestety również i w tym roku nie mogliśmy wspólnie wałkować, wycinać z foremek i piec pierniczków ze względu na panującą sytuację, jednak samo ozdabianie ich, sprawiło uczniom bardzo dużo radości i wprowadziło w świąteczny nastrój.

W miłej i nieco gwarnej atmosferze, nucąc polskie kolędy uczniowie dekorowali pierniki polewami i kolorowymi posypkami. Efekty swojej pracy mogli posmakować lub zabrać do domu. Wspólnie mogliśmy poczuć klimat zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.

Andrzejki w świetlicy szkolnej

08.12.2021 22:58
          Galeria zdjęć -> TUTAJ

„ Hokus pokus, czary mary, żeby wróżba się spełniła złóżmy dary ...”

Andrzejki, to czas wróżb i zabaw, dlatego nie mogło ich zabraknąć również w naszej świetlicy.  Na początku dzieci  dowiedziały się o tradycjach i zwyczajach andrzejkowych, a potem wyruszyły w świat magii i czarów. Wróżby tradycyjne przeplatały się z nowoczesnymi, a wszystkie „przepowiadały”  bliższą i dalszą przyszłość. Były kostki szczęścia, magiczne karty, dzięki którym dzieci mogły dowiedzieć się, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, przekłuwanie serca z imieniem przyszłego wybranka,  magiczne karty z przestrogami, czarodziejski kapelusz. Nie zabrakło również „wędrowania” butów przez całą salę oraz cukierków i ciasteczek z wróżbami. Po wróżbach przyszedł czas na tańce przeplatane  zabawami w rytm ulubionych przez dzieci utworów muzycznych. Dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat, który udzielił się wszystkim uczniom.

Dekorowanie pierników w świetlicy szkolnej – kl. 2 b

18.11.2021 20:42
          Galeria zdjęć -> TUTAJ

Świąteczne pierniki to świetny przysmak zarówno dla dorosłych jak i dzieci, chyba wszyscy za nimi przepadają. Dlatego gwarnie, pogodnie i wesoło oraz świątecznie było wczoraj w naszej szkolnej świetlicy, gdzie pierniczki dekorowali uczniowie klasy 2b. Gdy do dyspozycji są kolorowe lukry do zdobienia, czekoladowe gwiazdki, śnieżynki, perełki i wiórki, dziecięca fantazja nie zna granic. Maluchy udowodniły to podczas ich słodkiej i pysznej zabawy, obiecując sobie, że w przyszłym roku sami upieką pierniczki w naszej „świetlicowej” kuchni.

Zajęcia zorganizowały i pierniczki upiekły: Ania Czarzasta i Asia Czeszejko

Zdjęcia: Jacek Maculewicz

Świąteczne dekoracje w świetlicy szkolnej

18.11.2021 20:42
          Galeria zdjęć -> TUTAJ

Wszędzie wokół czuć przygotowania do świąt. Nasza świetlica szkolna również jest cudownie świąteczna. Z sali rozbrzmiewa śpiew kolęd, a gazetki, ściany i okna ozdabiają bożonarodzeniowe dekoracje. Wszystkim udziela się ten cudowny, świąteczny nastrój. Czas przygotowań, choć piękny i bardzo przyjemny dobiega końca i nadchodzą wyczekiwane Święta. Życzymy wszystkim dużo odpoczynku, energii i siły na Nowy Rok.

Wesołych Świąt !

Pomysł aranżacji i wykonanie: Ania Czarzasta, Asia Tyberska, Tereska Moszczyńska, Jacek Gnidziński.