• O programie

•            Wzorem poprzednich lat Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy uczestniczy w unijnym „ Programie dla szkół ” , który adresowany jest do uczniów klas 1 – 5 szkoły podstawowej. Program ten polega na  dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie. Produkty udostępniane są uczniom bezpłatnie, kilka razy w tygodniu.

Celem programu jest propagowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych tak, by dzieci od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak. Oprócz promowania zdrowej diety program ma również pokazać dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane.

Aby zwiększyć atrakcyjność i skuteczność programu rozszerzono katalog produktów, tak aby dzieci miały możliwość poznać i polubić nowe smaki. Program ma kreować prozdrowotne postawy i zachowania dzieci, dlatego będą im udostępniane produkty o wysokich walorach zdrowotnych, świeże i niskoprzetworzone:

• mleko spożywcze oraz naturalne produkty mleczne: jogurt, kefir, serek twarogowy.
          • owoce (jabłka, gruszki, truskawki, śliwki) i warzywa (marchew, rzodkiewki, papryka, pomidorki, kalarepa)
      • Dokumenty