Zajęcia kulinarne w świetlicy. Pieczenie i dekorowanie pierników świątecznych.

18.11.2021 20:43
          Galeria zdjęć -> TUTAJ

Magiczny zapach pierników postanowiły wnieść do szkoły wychowankowie świetlicy.  Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do wałkowania ciasta i wycinania foremkami świątecznych kształtów. Po wielkim pieczeniu (ponad 140 szt.)  z ogromną radością dekorowali pierniczki czekoladą oraz kolorowymi polewami i posypkami. Efekty swojej pracy mogli zarówno skosztować, jak i zabrać do domu. Pieczenie świątecznych pierniczków staje się  w naszej szkole coroczną tradycją.

Anna Czarzasta

Mikołajki w świetlicy

18.11.2021 20:44
          Galeria zdjęć -> TUTAJ

6 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Najwięcej emocji wzbudził wśród najmłodszych. Odwiedził wszystkie klasy i również naszych wychowanków świetlicy. Dla każdego znalazł coś słodkiego. Swoją wizytą wprowadził nas w przyjemny, przedświąteczny nastrój.

18.11.2021 20:45

Galeria zdjęć -> TUTAJ

W piątek, 29 listopada w naszej świetlicy szkolnej został zorganizowany dzień św. Andrzeja. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne gwiazdy z nazwami zawodów przyszłości, poznawał znaczenie swojego ulubionego kwiatka, obracał czarodziejską butelką, aby dowiedzieć się, co go czeka w niedalekiej przyszłości.

Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Nie zabrakło też słodkości z wróżbami (cukierki, muffinki) oraz zabaw tanecznych.

Najbardziej atrakcyjne dla dzieci okazało się lanie wosku i odgadywanie przyszłości z powstałych figur oraz wypowiadanie zaklęcia i rzucanie monetą przez lewe ramię do miski z wodą. Powodzeniem cieszyły się także magiczne kości, które wskazywały wróżbę na przyszły rok. Pojawiła się przepowiednia z kubeczków, pod którymi schowane były różne przedmioty. Dzieci rzucały również kostką z kolorami, do których przypisana była przestroga.

Andrzejki były dobrą okazją do wspaniałej zabawy, a jednocześnie źródłem  szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wychowankowie, pobudzając swoją wyobraźnię,  przenieśli się w świat marzeń i fantazji.

Zobaczymy, które z wróżb spełnią się w niedalekiej przyszłości.

Dziękujemy naszym wychowankom za super zabawę i zapraszamy za rok !

Anna Czarzasta, Anna Małecka, Joanna Tyberska, Beata Pietraszko, Iwona Brzozowska

Nowa świetlica szkolna !

18.11.2021 20:45

Galeria zdjęć -> TUTAJ

14 października 2019 r. zgodnie z obietnicą oddajemy Wam do dyspozycji jeszcze pachnącą świeżością „nową” świetlicę, która mieści się tam, gdzie do niedawna znajdował się pokój nauczycielski. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się jej wystrój. Dbajmy wspólnie o to, aby służyła nam jak najdłużej.