Wyniki Gminnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „ Święty Józef – Patron XXI wieku”

19.12.2021 12:06
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Zakończony rok św. Józefa przyniósł również rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „ Święty Józef – Patron XXI wieku”. Poniżej przedstawiamy wyniku konkursu.

Kategoria plastyczna:

I miejsce  - Wojciech Kozicki, SP nr 2

II miejsce - Emilia Mariańska, SP nr 2

III miejsce - Alicja Kij, SP nr 1

Kategoria literacka:

I miejsce - Julia Bołkun, SP nr 3

II miejsce - Klaudia Maks, SP nr 3

III miejsce - Martyna Adamska, SP nr 3

Wyróżnienia otrzymali:

Anna Wasiłowska - SP nr 2, Daria Janiszewska - SP nr 3, Alicja Kozicka - SP nr 2, Antonina Meller - SP nr 3, Maria Zach - SP nr 2.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !

Organizatorami konkursu były: Bogumiła Ruś i Karolina Bołkun.

Alicja Potrzuska zajęła II miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej Warmii i Mazur

15.12.2021 10:17
        Kochani !

Z radością i dumą informujemy, że nasza uczennica - Ala Potrzuska, której wokalny talent mieliście okazje podziwiać w Gminnym oraz Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej, oczarowała również jury II Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej Warmii i Mazur, w którym Ala zajęła II MIEJSCE w kategorii klas I - IV SP.

Konkurs zrealizowany został w ramach projektu „WARMIA I MAZURY NA DRODZE KU NIEPODLEGŁOŚCI”. Jego organizatorem był Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, a partnerem w tym działaniu – Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Wielkie gratulacje składamy Rodzicom Ali oraz jej najbliższym, którzy tak bardzo wspierają Alę w pielęgnowaniu jej talentu.

Jesteśmy z Ciebie niezmiernie dumni Alu i w imieniu całej szkolnej społeczności składamy Ci najszczersze GRATULACJE !

Dyrekcja szkoły: Barbara Biedrzycka – Falba, Marzena Świderska

Wychowawca: Joanna Sątowska

I miejsce dla Hani Chorosz z gr. 0 a w konkursie plastycznym „Misiowa Rodzinka”

26.11.2021 23:23
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich i SERDECZNIE POGRATULOWAĆ naszej uczennicy Hani Chorosz oraz jej Rodzicom.  Hania zajęła I miejsce w kategorii „klas O” w organizowanym przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Nidzicy konkursie plastycznym pt. „Misiowa Rodzinka”.

Gratulujemy !

Alicja Potrzuska – uczennica SP nr 3 zajęła pierwsze miejsce w XIV Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej

28.10.2021 19:36
        SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza uczennica Alicja Potrzuska z klasy 3 b zajęła PIERWSZE MIEJSCE w kategorii klas I - IV w organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy XIV Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Wielkie gratulacje składamy Rodzicom Ali oraz jej wujkowi Krzysztofowi Skurczyńskiemu, który uświetnił jej występ przepiękną grą na akordeonie.

Ala wykonała dwie pieśni: „Białe Róże” oraz „Piechotę”, którymi oczarowała jury oraz publiczność zgromadzoną w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku.

Alu, jesteś niezwykła, a Twój śpiew trafia prosto do serc Twoich słuchaczy. To wielki dar - pielęgnuj go.

Zapraszamy do wysłuchania pieśni w wykonaniu Ali Potrzuskiej (link poniżej):

Joanna Sątowska, Jacek Maculewicz

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej z okazji Dnia Papieskiego

16.11.2021 22:05
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

20 października 2021 r. w murach naszej szkoły rozbrzmiewały strofy poezji religijnej pełnej ŚWIATŁA, MIŁOŚCI I ZAWIERZENIA. Gościliśmy bowiem wspaniałych recytatorów – uczniów z naszego nidzickiego powiatu, którzy zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie podczas VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej z okazji Dnia Papieskiego.

Hasłem tegorocznego konkursu były słowa: ,,Nie lękajcie się” – odwaga świętości. Uczestnicy zabrali nas w poetycką podróż ku świętości, ukazując postawy osób wyniesionych na ołtarze. Uczniowie najchętniej sięgali po utwory, w których poeci opiewali świętość św. Jana Pawła II, św. Franciszka, Św. Antoniego, św. Wojciech i bł. Stefana Wyszyńskiego.

Dziękujemy wszystkim recytatorom za cudowny występ. Dziękujemy również nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Szczególne słowa podziękowania za obecność wśród nas kierujemy także do ks. kanonika Adama Turka, do Starosty Powiatu Nidzickiego – p. Marcina Palińskiego oraz do Burmistrza Nidzicy – p. Jacka Kosmali. Włodarzom Ziemi Nidzickiej dziękujemy za słowa uznania oraz propozycję zorganizowania w Sali Rycerskiej wojewódzkiego konkursu recytatorskiego.

Gratulujemy wszystkim recytatorom, a szczególnie zwycięzcom:

Klasy IV – VI

1. Albert Zieliński (SP1 w Nidzicy)

2. Filip Zapadka (SP3 w Nidzicy)

3. Dominik Murzynowski (SP w Janowcu Kościelnym)

WyróżnienieTomasz Makrucki (SP w Łynie)

Klasy VII – VIII

1. Karolina Szmit (SP 1 w Nidzicy)

2. Aleksandra Osińska (SP 2 w Nidzicy)

3. Anna Jaroszek (SP w Łynie)

Wyróżnienie - Dominika Klimaszewska (SP 1 w Nidzicy)

Igor Pietrowicz ( SP 3 w Nidzicy)

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy oraz Organizatorzy konkursu.