• Nominacja do nagrody "Szkoła Roku" w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym

• Serdecznie dziękujemy naszym Uczniom i Rodzicom i Opiekunom za wyróżnienie, jakim jest zgłoszenie naszej szkoły do nagrody "Szkoła Roku" w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, prowadzonym w województwie warmińsko-mazurskim przez „Gazetę Olsztyńską” i „Polska Times”.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy znalazła się w tym zaszczytnym gronie razem z nominowanymi przez Was dwoma nauczycielami: Karolem Rudzińskim oraz Jackiem Maculewiczem.

Już samo znalezienie się w gronie nominowanych to dla nas ogromny zaszczyt i jednocześnie zachęta i mobilizacja do jeszcze bardziej energicznego działania na rzecz szkoły.

Dziś - bez względu na ostateczne wyniki plebiscytu - dziękujemy wszystkim, którzy dostrzegają nasze wysiłki i zaangażowanie. Cieszymy się z efektów naszej pracy, a zadowolenie i satysfakcja Wychowanków, Rodziców i Opiekunów dodaje nam skrzydeł i jest naszą największą nagrodą.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy:

Marzena Świderska, Jacek Gnidziński.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Bajki odgrywają ogromną rolę w życiu każdego dziecka. Tym bardziej cieszymy się, że bajkowi bohaterowie doczekali się swojego wyjątkowego święta, którym jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, obchodzony 5 listopada.

I to właśnie dlatego, 3 listopada w naszej szkole było jak w bajce. Bajkowa atmosfera zawitała w nasze progi, bo uczniowie wszystkich klas przyszli do szkoły przebrani za ulubione bajkowe postacie.

Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w naszą inicjatywę - widząc to i doceniając jesteśmy pewni, że zagości ona na stałe w naszej szkole.

A oto wyniki konkursu na najciekawsze przebranie!

W kat. klas 0-3:

I miejsce: Krzysztof Gejda, kl. Ib

II miejsce ex aequo: Joanna Mielczarek, Łucja Pawlak "0"a

III miejsce: Oliwia Fedorowicz, kl. IIIb

W kat. klas 4-8:

I miejsce: Marysia Kowalska, kl. 5b

II miejsce ex aequo: Miłosz Bober, kl. 5b i Fabin Lipiński, kl. 6a

III miejsce: Filip Chorosz, kl. 5b

Z Samorządem Uczniowskim - Bogumiła Ruś.

Tekst i fotorelacja: Jacek Maculewicz.

• Wycieczka do Torunia uczniów klas drugich i 1 b

• 2 listopada uczniowie klas drugich i klasy 1 b, w ramach programu "Poznaj Polskę", odwiedzili Toruń.

Pierwszym punktem wycieczki było „Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy”. Już po wejściu do budynku dzieci zachwyciło Wahadło Foucaulta, które jest wizytówką instytucji. Umożliwia ono obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Na kolejnych piętrach czekały równie interesujące atrakcje.

Po dwóch godzinach spędzonych bardzo aktywnie na obserwowaniu i doświadczaniu udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, jego dom, ratusz, Katedrę NMP, Fontannę ze złotymi żabkami, a o wszystkim bardzo ciekawie opowiadała nam Pani przewodnik. Ostatnim punktem wizyty w Toruniu był pobyt w Muzeum Piernika, gdzie odbyły się warsztaty piernikarskie połączone z prezentacją. Na pamiątkę każdy uczestnik dostał własnoręcznie wykonany ozdobny piernik. To była udana wycieczka, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

Opiekunowie: Ewa Szechińska, Justyna Rogowska, Urszula Sobuń, Brygida Dębińska.

• Laboratorium Przygody w Mławie

• 28 października grupy "Tygryski" i "Słoneczka" spędziły pełen przygód dzień w Laboratorium Przygody w Mławie. Oprócz świetnej zabawy m.in. na zjeżdżalniach, trampolinach oraz w basenach z kulkami, dzieci własnoręcznie stworzyły kolorowe i pachnące slimy, które mogły zabrać ze sobą do domu, jako pamiątkę z pierwszej "szkolnej" wycieczki.

Wychowawczynie: Aleksandra Dembowska i Joanna Sątowska.

• Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Grafiki Komputerowej pt. ,,Rodzina z wartościami to silna rodzina" - nagrodzeni

• Pod koniec października br. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyła się uroczystość, na której podsumowano XXIV Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Podczas gali wręczono nagrody i dyplomy zwycięzcom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Grafiki Komputerowej pt. ,,Rodzina z wartościami to silna rodzina".

Miło nam Państwa poinformować, że wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Kornelia Zacharewicz - nagroda Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w kategorii: grafika komputerowa;

Klaudia Maks - wyróżnienie w kategorii: grafika komputerowa;

Aleks Zalewski - wyróżnienie w kategorii: praca plastyczna.

Gratulujemy laureatom oraz ich opiekunom p. Jolancie Skwarskiej oraz p. Urszuli Sobuń i życzymy dalszych sukcesów.

• Złap za stery do swojej kariery

• Każdej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery towarzyszy myśl związana z planowaniem ścieżki zawodowej, edukacji i pracy, zaś adresatami i docelowymi odbiorcami są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w tym zakresie, a w szczególności młodzież szkolna. Uczniowie klas 8 uczestniczą w spotkaniach z doradcą zawodowym, który pomaga młodym ludziom w wyborze dalszej drogi życiowej, bada ich predyspozycje zawodowe. W większości klas, na godzinach wychowawczych odbywały się prelekcje, pogadanki na temat zawodów. Jak wygląda rynek pracy w naszym województwie. Kilka klas włączyło się do zaprezentowania wybranego przez uczniów zawodu, w formie plakatu.

Dziękuję za aktywność i kreatywność klasom 1a,1b,4a, 4b,5a,5b,6b i ich wychowawczyniom.

Koordynator-Joanna Czeszejko.