• Projekt "Od słowa do sceny"

• "Ty pracujesz, bo musisz; my mrówki - z ochoty."

Tak, tak, niczym mrówki i naprawdę z wielką ochotą uwijaliśmy się z wykonaniem zadań podczas realizacji projektu " Od słowa do sceny".

Z ogromną przyjemnością i niecodziennym zaangażowaniem przygotowaliśmy przedstawienia kukiełkowe na podstawie wybranych bajek Ignacego Krasickiego. Samodzielnie wykonaliśmy teatrzyk, kukiełki i scenografię. Ułożyliśmy też scenariusze, wykorzystując treści poznanych bajek.

Zgodnie z ich przesłaniem lew był fałszywie pokorny, owca padła ofiarą swojej naiwności, zaś szczura zgubiła nadmierna pycha. Zajączek został zjedzony wśród serdecznych przyjaciół. Zradziecka czapla poniosła zasłużoną karę. Skromny żółw natomiast wciąż cieszy się swym małym domkiem.

Nasza zabawa w teatrzyk idealnie wpisała się w oświeceniową ideę, by uczyć się i bawić! Miło jest łączyć przyjemne z pożytecznym! I warto brać przykład z mrówek!

Razem z Anią Borkowską - Uczniowie kl. 6a.

• IX Gminny Konkurs Plastyczny „Logopedyczne Choinki Jedynki ”

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zostali nagrodzeni w IX Gminnym Konkursie Plastycznym „Logopedyczne Choinki Jedynki ”.

W kategorii – oddziały przedszkolne wyróżnienie otrzymał Natan Wróblewski.

W kategorii – klasy I-III wyróżniona została Natalia Misztal.

Maria Dąbrowska i Adam Moszczyński zajęli ex aequo miejsce III.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Szczepańska.

• Lektura w pudełku "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

• Czy byliście kiedyś w Bag End ? Jest tam urocza norka równie uroczego Bilbo Bagginsa, hobbita, który wraz z krasnoludami wyruszył na daleką i pełną przygód wyprawę. Na szczęście nas zabrał ze sobą i dzięki temu staliśmy się częścią historii o walce dobra ze złem, o przeznaczeniu, przyjaźni, odpowiedzialności.

Mieliśmy pomóc odzyskać Arcyklejnot, którego strzegł niebezpieczny Smaug. Wędrując wraz z Bilbem, staliśmy się niewidzialni za sprawą Jedynego Pierścienia znalezionego w jaskini Golluma . Pomogliśmy rozprawić się z odrażającymi, włochatymi pająkami zamieszkującymi Mroczną Puszczę. Poznaliśmy też wielkiego czarodzieja Gandalfa.

A na koniec wszystko to - niczym skarby - zamknęliśmy w pudełkach. Znalazły się w nich pierścień, Arcyklejnot, fajeczka Bilba i jego mieczyk Żądło, miód Beorna, czapka Gandalfa, a nawet obrzydliwe pająki i lepka sieć, którą uwiły. I tak powstała nasza LEKTURA W PUDEŁKU - "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Razem z klasą 6b - Kasia Kobylińska.

• Aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Jak co roku o tej porze ZAPRASZAMY na profil naszej Rady Rodziców przy SP3 w Nidzicy , która właśnie dziś - aukcjami na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zainicjowała naszą wspólną "zabawę w pomaganie"i gdzie już od dziś można się do naszej zabawy przyłączyć.

Startujemy wspomnieniami naszych licytacji, które od kilku lat rozgrzewają w styczniu profil Rada Rodziców TRÓJKI i NASZE SERCA również - jak rok, dwa i trzy lata temu...

ZAPNIJCIE PASY, bo BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

TRÓJKA Nidzica - od ZAWSZE z WOŚP

• Życzenia noworoczne