• Ogólnopolski, ministerialny program Liga Robotòw

     • Z radością informujemy, że nasza szkoła - TRÒJKA Nidzica - zakwalifikowała się do ogólnopolskiego, ministerialnego programu Liga Robotów, który jest projektem realizowanym w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego – Laboratoria Przyszłości, prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami.

      Zadaniem szkolnej drużyny „robotycznej” będzie zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota  niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej.

      Idea Ligi Robotów została oparta na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics), które zakładają łączenie i przenikanie się najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki.

      Trwają intensywne przygotowania do nadchodzących Regionalnych Turniejów Robotycznych. Konkurs regionalny dla szkół z województwa warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego odbędzie się we Włocławku 16 listopada, czyli już w najbliższy czwartek. 

      Nasza szkolna drużyna robotyczna składa się z uczniów z kl. 4-8, a opiekunami zakwalifikowanej drużyny są nauczyciele p. Karol Rudziński i Jacek Gnidziński.

      Mamy nadzieję, że udział w ogólnopolskim projekcie będzie dla naszej drużyny niezapomnianą przygodą. Trzymamy za Was kciuki. Powodzenia!

      #TrójkaNidzica #LaboratoriaPrzyszłości #Robotyka #Programowanie #SP3Nidzica

     • Horyzontarium w naszej szkole

     • 14 listopada odbędzie się w naszej szkole projekcja filmu dydaktycznego. Pokaz polega na wyświetlaniu filmu dla dzieci wewnątrz kopuły, a czas jego trwania to około 30 minut. Projekcja filmu jest bezpłatna i przeznaczona dla dzieci klas 0-5. Chcąc przybliżyć Państwu tematykę projekcji poniżej zamieszczamy krótkie zwiastuny filmów:

      https://www.youtube.com/watch?v=bUg5EHJd2gw

      Wyświetlane filmy są w j. polskim. Oczywiście stosujemy się do pełnego rygoru sanitarnego. Poprzez zainstalowane urządzenie wentylacyjne powietrze wewnątrz kopuły jest na bieżąco wymieniane.

      OFERTA DODATKOWA:

      Proponujemy również wykonanie produktów drukarsko - fotograficznych, takich jak:

      1. Kalendarz sześciostronicowy

      2. Komplet klasyczny:

      -Zdjęcie grupowe 15x20cm

      -Multifoto 10x15cm

      -Portret 15x20cm

      3. Komplet tematyczny:

      -portret 15x20cm

      -kartki świąteczne 2x 10x15cm na srebrnym papierze

      -wydruk 15x20cm na papierze imitującym płótno.

      Każde dziecko otrzymuje dwa komplety plus kalendarz. Przy zakupie kompletu brelok 25zł. Przy zakupie wszystkich produktów brelok GRATIS.

      Całość składa się z trzech kompletów i kalendarza. Cena każdego z

      kompletów oraz kalendarza to 45zł. W przypadku rodzeństwa, drugi i każdy kolejny komplet kosztuje 50% ceny podstawowej.

      ‼️ WAŻNE: Zdjęcia wykonujemy wszystkim dzieciom na własną odpowiedzialność, a o ewentualnym zakupie wybranego kompletu decydują rodzice. Zakup produktów jest nieobowiązkowy.

      Prosimy jedynie o rozdanie produktów rodzicom do domów.

     • "Rozkwitały pąki białych róż" w wykonaniu uczennic kl. 5b

     • W 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości - Wszystkiego Najlepszego, Wolna Polsko ....

      Razem z uczennicami kl 5b TRÓJKI Nidzica: Oliwką, Kingą, Alą, Zuzią, Alą i Marysią

      Jacek Maculewicz.

      Zapraszamy do obejrzenia nagrania na facebook’u szkoły.

     • Szkoła do hymnu 2023

     • "Hymn to wielki symbol naszego narodu, wielki symbol naszej państwowości, naszej niepodległości. To taki bukiet kwiatów dla Niepodległej"

      Dziękujemy wszystkim za udział w akcji "Szkoła do Hymnu", dziękujemy za naszą wspólną radość ze Święta Niepodległości

      Serdeczne podziękowania kierujemy również do naszych Rodziców i wychowawców, którzy zadbali o odświętny strój dzieci, budując w ten sposób podniosły nastrój naszej uroczystości

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy:

      Marzena Świderska, Jacek Gnidziński.

      #Szkoładohymnu2023

      Zapraszamy do obejrzenia nagrania na facebook’u szkoły.

     • Uroczyste obchody Święta Niepodległości

     • „Niepodległej - wierszem i pieśnią ...” - tak właśnie brzmiał temat lekcji historii i literatury, w której w piątek, 10 listopada, wzięła udział cała nasza szkolna społeczność. Tegoroczne obchody Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy jak cała Polska, o godz. 11.11 - odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, po czym uczniowie kl V b zabrali nas w cudowną poetycko-muzyczną podróż .

      Spektakl zilustrowano muzycznie wykonanymi przez nasze „wokalne talenty” z kl. 5 b tradycyjnymi oraz współczesnymi polskimi pieśniami patriotycznymi

      Montaż powstał pod okiem Wychowawczyni kl V b Pani Joanny Sobolewskiej, Pani Iwony Brzozowskiej oraz Pana Kazimierza Wrotka. Piękna scenografia jest dziełem Pani Eweliny Łukasik, a muzyczną oprawę uroczystości przygotował Jacek Maculewicz.

     • "Szkoła do Hymnu" - hymn śpiewany przez przedszkolaków

     • 10 listopada o godzinie 11.11 w 105. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" #SzkoładoHymnu2023

      Pozdrawiamy uczniów we wszystkich polskich szkołach na całym świecie, którzy byli dziś razem z nami i wspólnie świętowali obchody tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy

      Razem z przedszkolakami ich Wychowawczynie: Asia Sątowska Ola Dembowska. Nagranie i montaż: Jacek Maculewicz.

      Zapraszamy do obejrzenia nagrania na facebook'u szkoły.

     • Flagi polskie z drukarki 3D

     • Wielkimi krokami zbliża się 105. rocznica Święta Niepodległości Przygotowania trwają …

      Podopieczni Pana Karola Rudzińskiego wykonali w ramach zajęć z druku 3D projekty polskiej flagi, które następnie zostały wydrukowane na szkolnej drukarce ZORTRAX – sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

      Flagi zostaną przekazane naszym najmłodszym dzieciaczkom z klas 1-3, mamy nadzieję że będą pięknie wyglądały na ich bluzeczkach podczas zbliżającego się święta.

      Z dumą noście nasze barwy narodowe.

      #LaboratoriaPrzyszłości #Druk3D #SP3Nidzica #11listopada

     • Akcja "Szkoła pamięta"

     • Razem z Ministrem Edukacji i Nauki Przemysławem Czarnkiem serdecznie dziękuję uczniom i nauczycielom TRÓJKI Nidzica za udział w akcji ,,Szkoła Pamięta''.

      Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przeszkoli, szkół i placówek oświatowych, a pośród nich Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy. W ten sposób znaleźliśmy się w gronie 1,6 mln uczniów i 161 tys. nauczycieli, którzy okazali troskę i wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu.

      Koordynator akcji w SP 3 - Wiesława Tymieniecka.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • Myszka Miki, księżniczki, królewny, superbohaterowie i wiele innych postaci - to ich święto obchodziliśmy we wtorek, 7 listopada z okazji rocznicy urodzin Walta Disney'a.

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych - bajki są świetnym pretekstem do wspólnej zabawy i edukacji. To dobra okazja do czytania i kształtowania właściwych postaw moralnych.

      Nasze dzieci bardzo chętnie wzięły udział w święcie, przebierając się za bajkowe postaci, biorąc udział w zabawach ruchowych, wspólnie czytając i oglądając najpiękniejsze bajki.

      Dobra zabawa w taki dzień - gwarantowana! A jak bajecznie prezentowali się nasi wychowankowie - zobaczcie sami.

     • II Gminne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości

     • 7 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w II Gminnych Biegach Przełajowych z Okazji Święta Niepodległości organizowanych przez Szkołę Podstawową w Rączkach.

      Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych - klasy IV -VI i VII -VIII z podziałem na chłopców i dziewczęta. TRÓJKA Nidzica zgarnęła aż pięć medali i tak;

      w KATEGORII MŁODSZEJ:

      I m-ce zajęli Zuzanna Krupińska oraz Paweł Gołębiewski

      II m-ce wywalczył Aleksander Nowakowski

      w KATEGORII STARSZEJ:

      I m-ce zajął Karol Nowakowskizaś II m-ce: Filip Zapadka

      Pozostali zawodnicy - Julia Lewikowska, Ewa Ostrowska, Wiktoria Krupińska zajęli miejsca od 5 do 9, co też wartym zauważenia sukcesem.

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale, a wszyscy ciepły posiłek. Zawodnikom gratulujemy sukcesów, zaś, Dyrekcji i nauczycielom SP w Rączkach dobrej organizacji.

      Ze sportowym pozdrowieniem Paweł Jankowski.

     • Owocowe szaszłyki w grupie "Słoneczek"

     • Nasze "Słoneczka" z grupy "0" b polecają się na pochmurne dni.

      Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych zajęć pod znakiem owocowych szaszłyków , które nie dość, że były smaczne i zdrowe to ich robienie przyniosło bardzo dużo zabawy i uśmiechu Zapraszamy do wspólnej zabawy.

      Grupa "Słoneczka" oraz wych. Joanna Sątowska.

     • Ogólnopolski program "Akcja menstruacja w Twojej szkole"

     • Miło nam poinformować, iż nasza Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy dzięki staraniom Rada Rodziców przy SP3 w Nidzicy zakwalifikowała się do ogólnopolskiego programu ,,Akcja menstruacja w Twojej szkole”.Celem programu jest poprawienie komfortu życia dziewcząt, zmniejszenie skali ubóstwa menstruacyjnego wśród osób uczących się oraz przełamanie barier edukacyjnych związanych z menstruacją.Nasza placówka została zaopatrzona w środki higieniczne (różnego rodzaju podpaski), które znajdują się w damskich toaletach i są oznakowane plakatem informacyjnym. Korzystajcie z nich mądrze, wedle potrzeby, mamy zapas na cały rok!Żywimy nadzieję, że udział w programie poprawi komfort uczenia się w naszej szkole oraz wpłynie pozytywnie na samopoczucie naszych uczennic.

     • Nominacje do nagrody w Plebiscycie Edukacyjnym

     • To dla nas wielka radość, że widzicie i cenicie naszą pracę, czego wyrazem są nominacje naszych nauczycieli do nagrody dla najbardziej zaangażowanych, cenionych i lubianych.

      W tegorocznej edycji prowadzonego przez "Gazetę Olsztyńską" Plebiscytu Edukacyjnego 2023 nasi uczniowie i ich rodzice nominowali:

      1. Annę Borkowską

      2. Ewelinę Łukasik

      3. Martę Szymańską

      4. Jacka Maculewicza

      Jest nam niezmiernie miło i niezależnie od tego, jaki finał przyniesie tegoroczny plebiscyt, już same nominacje są dla nas ogromnym wyróżnieniem i dziękujemy za nie z całych serc.

     • Zajęcia dotyczące zasad segregacji odpadów w oddziałach przedszkolnych

     • Podstawy segregacji już znamy, więc się do tego szybko zabieramy!

      W zeszłym tygodniu nasi najmłodsi wychowankowie- "Tygryski" i "Słoneczka" - mieli przyjemność gościć Panów strażników miejskich, którzy przeprowadzili z nimi zajęcia dotyczące zasad segregacji odpadów.

      Poprzez regularną edukację dzieci można przekazać kluczowe informacje o tym, jak nieprawidłowo składowane odpady wpływają na środowisko naturalne i stan zdrowia człowieka. Już kilkuletnie dzieci powinny mieć świadomość, jak segregować śmieci i oleje jadalne. To podstawa, aby ochronić środowisko przed nadmiernym zanieczyszczeniem.

      Serdecznie dziękujemy Straży Miejskiej w Nidzicy za zaangażowanie w edukację naszych dzieci.

     • Wyjazd uczniów klas pierwszych do kina w Olsztynie

     • 23 października uczniowie klas pierwszych naszej szkoły po raz pierwszy wspólnie odwiedzili Multikino w Olsztynie i obejrzeli najnowszą wersję filmu ,,Psi patrol".

      Była to nie tylko przyjemna forma spędzania czasu, ponieważ wyjazd ten pełnił również funkcje socjalizacyjno - wychowawcze. Aktywny odbiór sztuki filmowej wpłynął na kształtowanie wrażliwości estetycznej uczestników wycieczki i dostarczył pozytywnych wrażeń.

      Edyta Chmielewska, Agnieszka Gnidzińska.

     • Wizyta uczniów klas drugich w TVP3 Olsztyn i Radio Olsztyn

     • 27 października klasy 2a i 2b miały ogromną przyjemność być uczestnikami niesamowitej wycieczki do Olsztyna i choć, niektórzy często tu bywają to okazało się, że są jeszcze miejsca, które zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Mieliśmy przyjemność poznać dziennikarzy TVP3 Olsztyn oraz Radio Olsztyn. Niezwykle fascynujące okazało się zobaczenie studia nagrań zarówno telewizyjnego jak i radiowego. W naszym programie był również spektakl w Olsztyńskim Teatrze Lalek pt " Przygody Sindbada Żeglarza". Po dniu pełnym wrażeń wszyscy zadowoleni choć troszkę zmęczeni szczęśliwie dojechaliśmy do naszej ukochanej Nidzicy. Przedstawiamy naprawdę krótką fotorelację z naszego wyjazdu.

      Opiekunowie: Ewa Szwarc, Marta Szymańska i Edyta Grzela

     • Wyjazd uczniów klas trzecich do Space Parku w Olsztynie

     • 26 października uczniowie klas trzecich wybrali się do Space Parku w Olsztynie. Czas upłynął nam pod znakiem aktywności fizycznej. Dzieci pod okiem instruktora najpierw wykonywały różne ćwiczenia, by za chwilę skakać m.in. na trampolinach, z wysokości, zjeżdżać ze zjeżdżalni albo "zanurzać się" w gumowych klockach. Radości było co niemiara. Różnorodność atrakcji sprawiła, że trampolinowemu szaleństwu nie było końca.

      Opiekunowie: Ewa Szechińska, Urszula Sobuń, Justyna Rogowska.

     • X Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

     • 25 października podczas organizowanego po raz dziesiąty przez TRÓJKĘ Nidzica Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej, celebrowaliśmy wartość i godność życia. Konkurs odbył się z okazji Dnia Papieskiego, który był obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II Cywilizacja Życia ".

      W zmaganiach recytatorskich uczestniczyło 32 uczniów z powiatu nidzickiego. Młodzi artyści, dzięki zachwycającej interpretacji poezji Karola Wojtyły, przenieśli słuchaczy w świat sacrum, w którym króluje dobro, miłość, szacunek i odpowiedzialność. Uczniowie stali się prorokami życia, projektantami pięknego jutra. " Tego, co w Was się zaczęło, czy potraficie nie popsuć, czy będzie zawsze oddzielać dobro i zło?"- pyta Papież w wierszu "Dzieci" .

      Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych, a oto Laureaci poszczególnych kategorii:

      klasy 4-6:

      1 miejsce - Maria Smolińska szkoła SP3

      2 miejsce - Hanna Kopczyńska SP1

      3 miejsce - Nikola Brudzińska SP Rączki

      Wyróżnienia: Tomasz Makrucki - SP Łyna

      Lena Bonalska - SP1 Nidzica

      klasy 7-8:

      1 miejsce - Zuzanna Polinkiewicz szkoła SP2

      2 miejsce - Zofia Kłosińska SP 1

      3 miejsce - Klaudia Kacprzycka SP ŁYNA

      Wyróżnienia: Albert Zieliński - SP1 Nidzica

      Zuzanna Kuczyńska - SP2 Nidzica

      Norbert Zemanek - SP Napiwoda

      Dominik Murzynowski - SP Janowiec Kościelny

      Życząc rodzicom, nauczycielom i kapłanom, by przyszłość była w dobrych rękach, dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością oraz okazali nam bezinteresowną pomoc.

      Dziękujemy uczestnikom za mistrzowską recytację, opiekunom za wysiłek włożony w przygotowanie uczniów, członkom Komisji za zaangażowanie w pracy. Podziękowania kierujemy również do uczniów kl 6b Ali i Miłosza, którzy pod kierunkiem p. Jacka Maculewicza, uświetnili pięknym śpiewem nasze spotkanie.

      Wyrazy wdzięczności składamy patronom i darczyńcom naszej uroczystości:

      Dyrektor CUW - p. Joannie Dobroń, Burmistrzowi Nidzicy - p. Jackowi Kosmali, dyrektorowi Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitarnej w Olsztynie - ks. Michałowi Tunkiewiczowi, profesorowi Wydziału Teologii na UWM- ks. Pawłowi Rabczyńskiemu, ks. Adamowi Turkowi, Zarządowi Banku Spółdzielczego oraz Kwiaciarni "Stokrotka" Maria Rzezak-Ambroży.

      Jeszcze raz z całego serca gratulujemy recytatorom talentu oraz wspaniałej postawy - dziękujemy za to, że razem z Wami wznieśliśmy żywy pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy Marzena Świderska oraz Anna Borkowska i Jacek Maculewicz.

     • Innowacja "Let's learn English together"

     • 25 października w środę w ramach innowacji "Let's learn English together" odbyły się pierwsze otwarte zajęcia z języka angielskiego. Rodzice uczniów kl. 3a, 1a, 3b i 2a zostali zaproszeni na 45 min. lekcję, by razem ze swoim dzieckiem uczyć się słówek, śpiewać piosenki po angielsku i tańczyć.

      Innowacja ma na celu poświęcenie dziecku 45 min. na wspólnej nauce poprzez zabawę i rozwijanie kompetencji językowych.

      Bardzo dziękuję rodzicom za przybycie i zapraszam na kolejne zajęcia.

      Szczegóły wkrótce na stronie. Joanna Wińska-Kostka.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
   • ul. 1 Maja 42, 13-100 Nidzica Poland
   • (+48) 89-625-32-54
   • E-mail szkoły: sekretariat@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail dyrektora szkoły: dyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • E-mail wicedyrektora szkoły: wicedyrektor@sp3nidzica.edu.pl
   • Email administratora strony internetowej: kontakt@sp3nidzica.edu.pl
  • Logowanie