• Wycieczka do schroniska „Podaj łapę w Tatarach” uczniów klasy 5 b

• Wycieczka do schroniska „Podaj łapę w Tatarach”

Dzięki wsparciu i życzliwości Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy p. Joanny Dobroń 5 kwietnia uczniowie klasy 5 b udali się z wizytą do schroniska w Tatarach. Kierownik opowiedział jak ono działa, w jaki sposób trafiają tu psiaki oraz zachęcał do wolontariatu, który daje wiele przyjemności. Uczniowie byli zachwyceni i jednocześnie poruszeni losem bezdomnych psiaków. Bardzo dziękujemy za pouczającą lekcję i życzymy domków dla wszystkich psich serduszek!

Uwielbiamy pomagać! B. Rudzińska, E. Łukasik.

• Warsztaty wielkanocne w grupie Złote rybki

• Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.

5 kwietnia w grupie,, Złote rybki" odbyły się warsztaty wielkanocne, które poprowadziła Pani Marylka Zwolińska.

Tego dnia nasza klasa zamieniła się w pracownię plastyczną w której tworzyliśmy przepiękne ozdoby.

Dzieci były bardzo kreatywne, a udział w warsztatach dostarczył im przyjemnych doznań.

Bardzo dziękujemy Pani Marylce za przepiękne warsztaty oraz wspólnie spędzony czas.

Wesołych Świąt Nocy Wielkiej, pomyślności wszelkiej, przepięknych pisanek, wody w lany poniedziałek, smacznego święconego.

Po prostu wszystkiego najlepszego.

Życzą przedszkolaki z wychowawcą

Edyta Chmielewska i Joanna Tyberska.

• Wyjazd grupy Tygryski do Garncarskiej Wioski w Kamionce

• Tuż przed Wielkanocą grupa "Tygryski" wyjechała na poszukiwania upragnionej wiosny do Wioski Garncarskiej w Kamionce. Dzieci szukały skarbów ukrytych przez króla zajączków Maurycego Pierwszego, a kluczem do nagród było rozwiązanie zagadek poukrywanych w różnych zakątkach Rajskiego Ogrodu. Całe szczęście, że dostaliśmy mapy! Z wyprawy przywieźliśmy nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale także własnoręcznie malowane, drewniane pisanki. Na koniec wszyscy zrelaksowaliśmy się podczas seansu filmowego w kinie 3D. To były niezapomniane chwile!

Wychowawczyni: Aleksandra Dembowska

Pomoc i zdjęcia: Joanna Tyberska.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi." - Albert Einstein.

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z wystawki poświęconej tej tematyce dowiecie się m.in. co to jest autyzm, jak postrzega świat osoba autystyczna, gdzie szukać wsparcia i pomocy. 2 kwietnia- tego dnia bądź na niebiesko! Dlaczego akurat niebieski? Jakie znane osoby były/są w spektrum autyzmu? Tego dowiecie się z wystawki. Zachęcamy do zagłębienia się w temat, który dotyczy coraz szerszej grupy ludzi. Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom za gest solidarności z osobami autystycznymi 3 kwietnia w postaci niebieskiego ubioru. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Joanny Czeszejko - pedagoga szkolnego, za przeprowadzenie w klasach pogadanki o zaburzeniach ze spektrum autyzmu.

Edyta Grzela, Justyna Rogowska.

• Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa "Olimpusek"

• Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w dniach 29 i 30 marca brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z matematyki i języka angielskiego. Konkurs odbył się na trzech poziomach edukacji - klas 1, 2 ,3. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 21 zadań.

Kibicujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na wyniki olimpiady.

Organizatorzy: Agnieszka Gnidzińska, Ewa Szwarc i Beata Gotowecka.

• Warsztaty wielkanocne w klasie 5 a

• Klasa 5a aktywnie przygotowuje się do Świąt Wielkiej Nocy. Przypomnieliśmy sobie tradycje i zorganizowaliśmy warsztaty wielkanocne.

Razem z wychowawczynią p. Beatą Gotowecką i mamą naszej koleżanki Ewy, stworzyliśmy piękne prace, które ozdobią nasze domy.

Pozdrawiamy życząc zdrowych, radosnych Świat spędzonych w rodzinnej atmosferze.

• Realizacja programu edukacyjnego "Czyste Powietrze Wokół Nas" u przedszkolaków

• W związku z realizacją programu edukacyjnego "Czyste Powietrze Wokół Nas" gościliśmy inspektora Straży Miejskiej Pana Andrzeja Szczepkowskiego.

Przedszkolaki z grupy ,,Złote rybki" i ,,Tygryski" zapoznały się z tematyką segregacji śmieci, co i dlaczego dymi? oraz o szkodliwości palenia papierosów.

Dziękujemy za ciekawie poprowadzoną prelekcję oraz podarowane prezenty.

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami.

• Jak radzić sobie ze stresem przedegzaminacyjnym?

• Stres pod kontrolą.

Wielkimi krokami zbliżają się egzaminy dla uczniów klas 8. Niektórzy odczuwają lęk przed egzaminem i zaczynają panikować, a całą swoją energię przeznaczają na rozważania o tym, że nie zdążą się przygotować.

W ramach współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Nidzicy naszą szkołę odwiedziła pedagog, doradca zawodowy Pani Adriana Waśk, która uświadomiła naszym przyszłym absolwentom jak radzić sobie ze stresem przedegzaminacyjnym. Przytoczyła wiele prostych przykładów, które na pewno zminimalizują wewnętrzny niepokój i lęk.

Zaufajcie sobie, uwierzcie w swoje umiejętności i posiadaną wiedzę… Powodzenia na egzaminach.

Koordynator Joanna Czeszejko.