• Warsztaty psychoedukacyjne pn.:"Akcja-relacja!" w klasie 7a

• W marcu klasa VII a wzięła udział w cyklu warsztatów psychoedukacyjnych pn.: „Akcja- relacja!"

Zaangażowana młodzież poszukiwała odpowiedzi na pytania:

Po co nam wizja i misja, czyli jakimi ludźmi chcemy być, jaki

świat chcemy tworzyć?

Czym jest spójność wewnętrzna i jak się ma do asertywności?

Po co nam zasady i jak się mają do współodpowiedzialności za

klasową atmosferę?

Czym jest konto emocjonalne, dlaczego warto je pielęgnować w

sobie samym i innych?

Jak mogę stać się autorytetem dla kolegów?

Warsztaty poprowadziła Marta Bonalska- pedagog oraz doradca metodyczny PORE w Nidzicy, na zaproszenie wychowawcy klasy VII a Marzeny Wdowiak-Lachowicz oraz pedagoga szkolnego Joanny Czeszejko.

• Nocka klasy 5b

• O tym, że dzieci kochają nocki w szkole, nikogo przekonywać nie trzeba - radość wspólnie spędzonego czasu, cudowne emocje nieprzespanej nocy, wspólna zabawa no i oczywiście ta, z której nigdy nie ma zdjęć - zabawa w chowanego.

Tak było i ty razem podczas naszej nocki, którą wylicytowaliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Większość z nas nie przespała ANI MINUTKI, a jak było - zobaczcie sami...

Nockę dla WOŚP wystawił na licytację i klasą 5b podczas nocki opiekował się Jacek Maculewicz - Sztab WOŚP przy TRÓJCE Nidzica.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania na facebook'u szkoły.

• Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Agnieszki Frączek

• W dniu 25.03.2024r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nidzicy odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Agnieszki Frączek.

Uczennice klasy 1a - Łucja Pawlak i Roksana Gregorczyk - Lejtyman godnie reprezentowały naszą szkołę.

Przełamały tremę i recytując przepiękne wiersze Pani Agnieszki Frączek zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas.

Wychowawca: Edyta Chmielewska.

• Wyjazd przedszkolaków do Ziołowej Doliny w Mławie

Z niecierpliwością czekaliśmy na spotkanie z żywym królikiem i pisklętami oraz na zwiedzanie mini zoo. Tak bliskie spotkanie z naturą na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci! Wycieczka zakończyła się szukaniem pisanek ukrytych w zakamarkach placu zabaw, a nagroda za znalezienie była pyszna i słodka.

Aleksandra Dembowska, Joanna Tyberska, Joanna Sątowska.

• Prelekcja ot." Etykiety bez tajemnic" w klasie 5a

• W środę 13.03 2024 r. w ramach realizowanego w naszej szkole programu " Trzymaj formę" uczniowie klasy 5a wysłuchali prelekcji ot." Etykiety bez tajemnic".

Wykład poprowadziła p.Klaudia Dzięgielewska - pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Nidzicy. Uczniowie przypomnieli sobie jak wygląda " talerz zdrowia ", wysłuchali ciekawych informacji o etykietach na produktach które kupują i poznali ich znaczenie. Wiedza ta na pewno ułatwi im podejmowanie świadomych decyzji konsumenckich.

Dorota Malinowska.

• Konkurs na "Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną"

• 21 marca 2024r. rozstrzygnięto konkurs na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”. Kartki zostały wykonane podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Technika wykonania była dowolna, a nasze młode talenty wykazały się niezwykłą kreatywnością. Zwycięzców w drodze głosowania wyłonili wychowankowie świetlicy. Autorzy trzech prac, które zdobyły największą liczbę głosów otrzymali nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali dyplomami uznania oraz drobnymi upominkami.

Kartki wraz z życzeniami i lukrowanymi zajączkami trafiły do jednostek samorządowych współpracujących z naszą placówką.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Zuzanna Brud z klasy Vb.

Drugie miejsce - Iga Ciesielska klasa IIa.

Trzecie miejsce - Zofia Ostrowska klasa IIb.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Anna Czarzasta, Teresa Moszczyńska, Edyta Grzela.